Oficjalna strona OSP Wielopole 


Spotkanie opłatkowe członków OSP Wielopole

Wszystkie nasze druhny, druhów, członków honorowych, wspierających oraz członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej zapraszamy na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 16 grudnia (sobota) o godz. 16:00 w naszym Domu Strażaka. Osoby posiadający mundury wyjściowe prosimy o ich założenie.

  • 25.11.2023r.
  • OSP Wielopole

Spotkanie świąteczno-noworoczne dla seniorów

Wczoraj, tj. 15 listopada 2023r. w lokalu Sahara mieszczącym się w naszym Domu Strażaka odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne dla seniorów, zorganizowane przez OSP Wielopole w ramach projektu Zintegrowane Wielopole ze środków finansowych pochodzących z Budżetu Obywatelskiego Miasta Rybnika na rok 2023. Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie i cieszymy się, że zainteresowanie uczestnictwem w tym wydarzeniu było tak duże. Na tyle duże, że delegaci z naszej jednostki ograniczyli swój udział jedynie do oficjalnego przywitania gości, a następnie ustąpili miejsca osobom zainteresowanym.

Jednocześnie przypominamy, że pomysłodawcą i autorem projektu Zintegrowane Wielopole jest Rada Dzielnicy Wielopole. My jako jednostka jesteśmy jedynie wykonawcą zapisów umowy zawartej w związku z tym projektem pomiędzy OSP Wielopole, a Urzędem Miasta Rybnika.

  • 16.11.2023r.
  • OSP Wielopole

Wyniki konkursów historycznych

Dzisiaj Zarząd Główny ZOSP RP w Warszawie ogłosił wyniki tegorocznych konkursów historycznych. Okazało się, że książka autorstwa naszego Prezesa Artura Ledwonia Historia Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole z 2022 roku w XVII Konkursie na prace popularnonaukowe i badawcze dotyczące historii pożarnictwa zdobyła 2 miejsce! To najbardziej prestiżowy konkurs kronikarski w naszym kraju. Tym bardziej ogromnie cieszymy się z osiągniętego wyniku.

Korzystając z okazji przypominamy, że książka dostępna jest w publicznych bibliotekach. Zainteresowani znajdą w niej informacje na temat naszej jednostki, Wielopola oraz mieszkańców naszej dzielnicy.

  • 13.11.2023r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy, działalność społeczno-wychowawczą oraz kultywuje tradycję kronikarską. Potwierdzeniem tego jest 17 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, 9 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w grupie C kobiet, prowadzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a także wydanie publikacji książkowej Historia Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole, która ukazała się w druku jesienią 2022r.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››