Zdjęcia z obchodów 110-lecia OSP Wielopole

Od dziś istnieje możliwość zakupu płyty dvd zawierającej zdjęcia z uroczystości 110-lecia naszej jednostki. Zdjęcia wykonała i przygotowała Bożena Burda. Koszt jednej płyty (około 200 zdjęć) wynosi 15 złotych. Dodatkowo istnieje możliwość zakupu wydrukowanego zdjęcia grupowego w formacie A4. Jego koszt to także 15 złotych.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny z Prezesem Ryszardem Moskalem lub Naczelnikiem Zdzisławem Ledwoniem albo wysłanie wiadomości poprzez formularz kontaktowy na naszej stronie.

• 09.06.2016r.

Obchody 110-lecia OSP Wielopole

W dniu dzisiejszym na placu przy naszym Domu Strażaka odbyły się uroczystości związane z obchodami 110-lecia OSP Wielopole.

Uroczystość poprowadził druh Artur Ledwoń, zaś dowódcą był druh Zdzisław Ledwoń.

W obchodach wzięły udział poczty sztandarowe i delegacje ochotniczych straży pożarnych miasta Rybnika, Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Katowicach druh Andrzej Grzenia, Prezes Zarządu Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej druh Józef Sorychta, Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych Miasta Rybnika druh Marek Zniszczoł, przedstawiciel Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku mł. bryg. Sebastian Dziedzioch, Prezydent Miasta Rybnika Pan Piotr Kuczera, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Rybniku, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Rybnika Pan Janusz Abrachamowicz, przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Wielopole Pan Wojciech Sobczak, przedstawiciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 w Rybniku-Wielopolu Pani Joanna Gąszczyk, a także mieszkańcy dzielnicy oraz przybyli goście.

Podczas ceremonii odczytano rys historyczny naszej jednostki i wręczono stosowne wyróżnienia oraz odznaczenia. Następnie Ksiądz Proboszcz Parafii Wielopole, Krystian Helbik, odprawił uroczystą Mszę Świętą przy Domu Strażaka, a po jej zakończeniu poświęcił obraz św. Floriana, ufundowany przez naszych strażaków i namalowany przez Bronisławę Tomalę z okazji jubileuszu 110-lecia OSP Wielopole.

Wszystkim tym, którzy byli dzisiaj z nami, pragniemy raz jeszcze serdecznie podziękować.

• 28.05.2016r.

Obchody 110-lecia OSP Wielopole

W dniu 28 maja br. w naszej jednostce odbędą się uroczyste obchody 110-lecia OSP Wielopole. Z tej okazji już teraz serdecznie zapraszamy na godzinę 10.00 wszystkich mieszkańców dzielnicy oraz gości.

W tym roku mija również 10-lecie istnienia naszej strony internetowej. W związku z tym prezentujemy Wam jej zupełnię nową, zaktualizowaną wersję.

Odwiedzajcie nas regularnie!

• 27.05.2016r.

Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy oraz działalność społeczno-wychowawczą. Potwierdzeniem tego jest 12 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, jak również liczne zwycięstwa grupy C kobiet oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.