Oficjalna strona OSP Wielopole 


Od negatywu do fotografii

Powrót do przeszłości. Archiwalne dokumenty naszej jednostki. Wiele zapisanych stron. A między nimi kilka zagubionych negatywów. Fotograf. Wywołanie zdjęć i wreszcie wielkie zaskoczenie. Ukryte między stronami klisze okazały się nośnikiem bardzo wartościowych fotografii, które nie były przez nas dotychczas publikowane, i o których istnieniu chyba wszyscy już zapomnieli. Otóż mowa o zdjęciach z:

1) obchodów jubileuszu 90-lecia OSP Wielopole z 1996 roku (kliknij i zobacz)

2) Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP w Rybniku — Radziejowie z 1997 roku, gdzie nasze drużyny zajęły następujące lokaty: 2 miejsce — grupa II dziewcząt; 6 miejsce — grupa II chłopców (kliknij i zobacz),

3) Rejonowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP w Rybniku — Kamieniu z 1999 roku, gdzie startowała nasza męska drużyna (kliknij i zobacz).

Odnalezione fotografie stanowią kolejny ważny element uzupełniający naszą strażacką kronikę. Serdecznie zachęcamy do ich przeglądania.

  • 03.03.2017r.
  • OSP Wielopole

Przekaż nam 1% swojego podatku dochodowego

Trwa okres rozliczeniowy. W związku z tym jak co roku gorąco zachęcamy wszystkich do przekazania 1% swojego podatku dochodowego na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole. Przekazane środki pozwolą nam na dalszy rozwój naszej jednostki. Za okazaną pomoc już teraz serdecznie Wam dziękujemy.

Nasz numer KRS: 0000116212.
Cel szczegółowy: OSP Wielopole, ul. Podleśna 21B, 44-207 Rybnik, woj. śląskie.

Ponadto podczas ostatniego walnego zebrania sprawozdawczego zostały rozdane karty zawierające wykaz osób popierających inicjatywę ustawodawczą w sprawie zmiany ustawy, dotyczącą dodatku do emerytur dla członków OSP. Termin wysłania kart mija 15 marca br. W związku z tym prosimy wszystkich o jak najszybsze dostarczenie wypełnionych kart do naszej jednostki.

  • 02.03.2017r.
  • OSP Wielopole

Życie jednostki w 1986 roku

16 marca 1986 roku z okazji 80-lecia działalności OSP Wielopole, nasza jednostka otrzymała z rąk ppłk Adama Krzywonosa (komendant rejonowy w latach 1981 — 1989) samochód pożarniczy marki Żuk. Dar ten był uwiecznieniem długich starań Zarządu o sprawniejszy i bardziej nowoczesny sprzęt przeciwpożarowy.

15 czerwca 1986 roku po raz drugi w Wielopolu odbyły się rejonowe zawody sportowo-pożarnicze z udziałem 16 jednostek ochotniczych straży pożarnych. OSP Wielopole zajęło wówczas 7 miejsce. Niestety do dziś nie zachowały się żadne fotografie z tego wydarzenia.

19 sierpnia 1986 roku zmarł tragicznie pierwszy ksiądz proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Katarzyny i Matki Bożej Różańcowej w Wielopolu, Jerzy Rzerzucha. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyli między innymi mieszkańcy Wielopola oraz członkowie Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielopolu: naczelnik Czesław Słomka, zastępca naczelnika Pius Wieczorek oraz sekretarz Ernest Gawron.

Główne uroczystości jubileuszowe związane z 80-leciem OSP Wielopole miały miejsce 20 września 1986 roku.

Z kolei 14 grudnia 1986r. zwołane zostało walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na którym wybrano nowy Zarząd.

Bardziej szczegółowe informacje dotyczące wspomnianych wydarzeń znajdziecie w zakładce Jednostka / Historia i statut na naszej stronie. Zachęcamy do ich przejrzenia, ponieważ historia OSP Wielopole jest niezwykle bogata i inspirująca.

Korzystając z okazji zachęcamy również do odwiedzenia naszej Galerii zdjęć, w której dzięki uprzejmości druha Michała Seidla, druha Tadeusza Zieleźnego oraz druha Zdzisława Ledwonia zamieściliśmy niepublikowane dotąd fotografie z roku 1986.

  • 22.02.2017r.
  • OSP Wielopole

Urodziny...

Dzisiaj urodziny obchodzi:
dh Roman Śmietana.

Życzymy wszystkiego najlepszego!

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 15 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca 110-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy oraz działalność społeczno-wychowawczą. Potwierdzeniem tego jest 14 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, jak również liczne zwycięstwa grupy C kobiet oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››