Oficjalna strona OSP Wielopole 


Terenowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP Miasta Rybnika w Rybniku-Wielopolu

Już za dwa tygodnie, w niedzielę 03 października br. o godzinie 10:00 na boisku piłkarskim przy OSP Wielopole odbędą się Terenowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP Miasta Rybnika. Zawody będą wyjątkowe! Po pierwsze dlatego, że to pierwsze strażackie zmagania zorganizowane na terenie naszego miasta po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. A po drugie dlatego, że zostaną rozegrane na świeżym powietrzu zachowując przy tym formułę zawodów halowych. Jest to spowodowane dalszymi zagrożeniami związanymi z koronawirusem i obostrzeniami obowiązującymi w przestrzeniach zamkniętych. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na to wydarzenie! Tym bardziej, że przez ostatnie kilkanaście miesięcy brakowało nam sportu pożarniczego.

  • 18.09.2021r.
  • OSP Wielopole

Nowy Zarząd w OSP Wielopole

W dniu wczorajszym w naszym Domu Strażaka odbyło się zebranie walne sprawozdawczo-wyborcze, podczas którego powołano nowy Zarząd OSP Wielopole. Jego skład ukonstytuował się następująco:

prezes: druh Artur Ledwoń
wiceprezes-naczelnik: druh Zdzisław Ledwoń
wiceprezes: druh Leszek Moskal
zastępca naczelnika: druh Łukasz Moskal
sekretarz: druh Mirosław Skupień
skarbnik: druh Andrzej Groborz
gospodarz: druh Cyprian Pietrzak
kronikarz: druh Mariusz Moskal
członek — opiekun MDP: druhna Justyna Śmietana

Zmienił się również skład Komisji Rewizyjnej, w której druha Jerzego Zdunka jako Przewodniczącego zastąpił druh Andrzej Wróbel. Pozostali członkowie, a więc druh Ireneusz Madeja i druhna Barbara Przeliorz pozostali przy swoich funkcjach.

W zebraniu uczestniczyli Prezes Zarządu Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej druh Józef Sorychta oraz Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych Miasta Rybnika druh Marek Zniszczoł. Zebranie poprowadził przewodniczący zebrania, a więc członek czynny OSP Wielopole oraz Przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Wielopole druh Wojciech Sobczak.

  • 30.08.2021r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy oraz działalność społeczno-wychowawczą. Potwierdzeniem tego jest 15 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, jak również liczne zwycięstwa grupy C kobiet oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››