Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze

W ostatnią niedzielę sierpnia, tj. 29.08.2021r. o godzinie 16:00 w naszym Domu Strażaka odbędzie się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Obecność wszystkich naszych druhen i druhów jest obowiązkowa. Strażacy posiadający mundury są zobowiązani w nich przyjść.

• 25.07.2021r.

Festyn "Dni Wielopola" i obchody 115-lecia OSP Wielopole

W dniach 10-11 lipca br. w Wielopolu odbędzie się coroczny festyn "Dni Wielopola" połączony z obchodami jubileuszu 115-lecia istnienia OSP Wielopole. Gorąco zachęcamy wszystkich zainteresowanych do przybycia i spędzenia czasu razem z nami.

Poniżej przedstawiamy harmonogram wydarzenia:

w sobotę 10 lipca:
— o godzinie 11:00 przy Domu Strażaka odbędzie się jubileuszowa msza św. w intencji wszystkich strażaków OSP Wielopole,
— o godzinie 11:45 odbędzie się uroczysty apel OSP Wielopole,
— od godziny 13:00 zaplanowano gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, a następnie zabawę na wolnym powietrzu dla wszystkich chętnych z dj Kolarem.

w niedzielę 11 lipca:
— w godzinach 17:00-21:00 odbędzie się zabawa dla wszystkich na wolnym powietrzu.

Podczas festynu wszystkie atrakcje dla dzieci będą dostępne za darmo. Przewidziano także konkurencje sportowe dla dorosłych. Ponadto do dyspozycji gości będzie kompleks gastronomiczny oraz strzelnica sportowa.

• 27.06.2021r.

Zebranie Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP RP w Rybniku i ankieta do wypełnienia

W dniu dzisiejszym w OSP w Chwałowicach odbyło się zebranie Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP RP w Rybniku, w którym uczestniczyli przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych miasta Rybnika. Zasadniczą część zebrania poświęcono na omówienie regulacji prawnych zaproponowanych w projekcie ustawy o ochotniczej straży pożarnej z dnia 26 kwietnia 2021 roku. Po przedstawieniu poszczególnych stanowisk i przeprowadzeniu dyskusji, Zarząd ustosunkował się negatywnie do wprowadzenia projektu w formie ustawy. Co ważne, równie negatywne stanowisko zajął Zarząd Główny ZOSP RP (więcej informacji na ten temat znajdziecie pod tym linkiem: kliknij i przeczytaj).

Na stronie internetowej ZOSP RP dostępny jest link do ankiety zbierającej opinie strażaków ochotników o projekcie ustawy o OSP. Obowiązkiem każdego strażaka-ochotnika, któremu nie jest obojętny dalszy los jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w naszym kraju, powinien kliknąć na wskazany link i wypełnić ankietę (czas około 15 minut): kliknij i wypełnij ankietę. Zachęcamy do tego również nasze druhny i druhów, ponieważ kolejnej okazji do wyrażenia własnej opinii może już nie być.

• 21.05.2021r.

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 110-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.