Oficjalna strona OSP Wielopole 


Walne zebranie sprawozdawcze

Tegoroczne walne zebranie sprawozdawcze członków OSP Wielopole odbędzie się w niedzielę 10 marca o godz. 16:30 w naszej remizie. Obecność jest obowiązkowa. Druhowie i druhny posiadający mundury wyjściowe prosimy o ich założenie.

Korzystając z okazji przypominamy o możliwości przekazywania 1,5% podatku dochodowego na rzecz naszej jednostki i serdecznie do tego zachęcamy. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie pod tym linkiem: kliknij i przeczytaj jak przekazać nam 1,5% podatku dochodowego.

Jeżeli masz wątpliwości, w jaki sposób przekazać nam 1,5% podatku dochodowego, przeczytaj mini-poradnik, który dla Ciebie przygotowaliśmy: kliknij tutaj, aby przeczytać mini-poradnik. A jeżeli i to nie wystarczy, wówczas możesz się z nami skontaktować poprzez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie internetowej.

  • 13.02.2024r.
  • OSP Wielopole

Zmiany w Zarządzie i Komisji Rewizyjnej

16 stycznia br. druh Artur Ledwoń złożył pisemną rezygnację z dalszego pełnienia funkcji Prezesa OSP Wielopole. Tymczasowo jego obowiązki przejął Naczelnik druh Zdzisław Ledwoń. Dzisiaj sytuacja uległa zmianie, bowiem podczas posiedzenia Zarządu wielopolskiej jednostki funkcję Prezesa powierzono druhnie Barbarze Przeliorz, która dotychczas była sekretarzem Komisji Rewizyjnej. Z kolei jej miejsce w Komisji zajęła druhna Ewelina Małachowska. Warto przy tym dodać, że po raz pierwszy w historii naszej jednostki funkcję Prezesa objęła kobieta.

  • 06.02.2024r.
  • OSP Wielopole

Spotkanie pokonkursowe w Warszawie

W minioną sobotę (3 lutego br.) w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie odbyło się oficjalne podsumowanie zeszłorocznych konkursów historycznych zorganizowanych przez Komisję ds. działalności naukowej, kulturalno-społecznej, dokumentacyjnej i historycznej przy ZG ZOSP RP, a także konkursu filmowego, który zorganizowało Stowarzyszenie Dziennikarzy im. W.S. Reymonta we współpracy z Związkiem OSP RP i województwem mazowieckim.

Wśród laureatów obecnych na miejscu nie zabrakło naszego byłego prezesa druha Artura Ledwonia, bowiem jak już wcześniej wspominaliśmy, książka jego autorstwa zatytułowana Historia Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole w ubiegłorocznym XVII Konkursie na prace popularnonaukowe i badawcze dotyczące historii pożarnictwa zajęła 2 miejsce. Podczas spotkania panowała serdeczna atmosfera. Laureaci konkursów historycznych otrzymali od organizatora symboliczne upominki oraz dyplomy.

Relację i zdjęcia z tego wydarzenia znajdziecie na stronie internetowej ZG ZOSP RP w Warszawie pod tym linkiem: podsumowanie historycznych konkursów strażackich i konkursu Strażacy w akcji (kliknij i zobacz).

  • 05.02.2024r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy, działalność społeczno-wychowawczą oraz kultywuje tradycję kronikarską. Potwierdzeniem tego jest 17 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, 9 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w grupie C kobiet, prowadzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a także wydanie publikacji książkowej Historia Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole, która ukazała się w druku jesienią 2022r.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››