Oficjalna strona OSP Wielopole 


Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze

W ostatnią niedzielę sierpnia, tj. 29.08.2021r. o godzinie 16:00 w naszym Domu Strażaka odbędzie się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Obecność wszystkich naszych druhen i druhów jest obowiązkowa. Strażacy posiadający mundury są zobowiązani w nich przyjść.

  • 25.07.2021r.
  • OSP Wielopole

Festyn "Dni Wielopola" i obchody 115-lecia OSP Wielopole

W dniach 10-11 lipca br. w Wielopolu odbędzie się coroczny festyn "Dni Wielopola" połączony z obchodami jubileuszu 115-lecia istnienia OSP Wielopole. Gorąco zachęcamy wszystkich zainteresowanych do przybycia i spędzenia czasu razem z nami.

Poniżej przedstawiamy harmonogram wydarzenia:

w sobotę 10 lipca:
— o godzinie 11:00 przy Domu Strażaka odbędzie się jubileuszowa msza św. w intencji wszystkich strażaków OSP Wielopole,
— o godzinie 11:45 odbędzie się uroczysty apel OSP Wielopole,
— od godziny 13:00 zaplanowano gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, a następnie zabawę na wolnym powietrzu dla wszystkich chętnych z dj Kolarem.

w niedzielę 11 lipca:
— w godzinach 17:00-21:00 odbędzie się zabawa dla wszystkich na wolnym powietrzu.

Podczas festynu wszystkie atrakcje dla dzieci będą dostępne za darmo. Przewidziano także konkurencje sportowe dla dorosłych. Ponadto do dyspozycji gości będzie kompleks gastronomiczny oraz strzelnica sportowa.

  • 27.06.2021r.
  • OSP Wielopole

Zebranie Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP RP w Rybniku i ankieta do wypełnienia

W dniu dzisiejszym w OSP w Chwałowicach odbyło się zebranie Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP RP w Rybniku, w którym uczestniczyli przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych miasta Rybnika. Zasadniczą część zebrania poświęcono na omówienie regulacji prawnych zaproponowanych w projekcie ustawy o ochotniczej straży pożarnej z dnia 26 kwietnia 2021 roku. Po przedstawieniu poszczególnych stanowisk i przeprowadzeniu dyskusji, Zarząd ustosunkował się negatywnie do wprowadzenia projektu w formie ustawy. Co ważne, równie negatywne stanowisko zajął Zarząd Główny ZOSP RP (więcej informacji na ten temat znajdziecie pod tym linkiem: kliknij i przeczytaj).

Na stronie internetowej ZOSP RP dostępny jest link do ankiety zbierającej opinie strażaków ochotników o projekcie ustawy o OSP. Obowiązkiem każdego strażaka-ochotnika, któremu nie jest obojętny dalszy los jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w naszym kraju, powinien kliknąć na wskazany link i wypełnić ankietę (czas około 15 minut): kliknij i wypełnij ankietę. Zachęcamy do tego również nasze druhny i druhów, ponieważ kolejnej okazji do wyrażenia własnej opinii może już nie być.

  • 21.05.2021r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 110-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy oraz działalność społeczno-wychowawczą. Potwierdzeniem tego jest 15 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, jak również liczne zwycięstwa grupy C kobiet oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››