Oficjalna strona OSP Wielopole 


Otwarty Turniej Wiedzy Pożarniczej (etap miejski) - wyniki

W dniu 14 kwietnia w Domu Strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybniku — Kłokocinie odbyły się miejskie eliminacje Otwartego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczestniczyli w nich między innymi: Prezes Zarządu Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej druh Józef Sorychta, Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych Miasta Rybnika druh Marek Zniszczoł, przedstawiciele Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku, a także Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Rybnika Pan Janusz Abrachamowicz. Nasi młodzieżowcy jak co roku stanęli na wysokości zadania i zajęli wysokie lokaty w swoich kategoriach wiekowych. I tak, na poziomie szkoły podstawowej Magdalena Malik zajęła 2 miejsce. Wśród gimnazjalistów Przemysław Walotka uplasował się na 3 pozycji. Z kolei na poziomie szkoły ponagimnazjalnej 3 miejsce zajął Marcelin Rydzkowski. Ponadto w turnieju naszą jednostkę reprezentowali również: Emilia Niewelt, Paweł Myl, Anita Nowrot, Martyna Rydzkowska, Maciej Leżoch, Szymon Matkowski i Kacper Swatowski. Niestety w tym roku żaden z młodzieżowców OSP Wielopole nie zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego turnieju. Przygotowaniem młodzieży do zawodów zajął się druh Zdzisław Ledwoń.

Wszystkim naszym młodzieżowcom raz jeszcze serdecznie gratulujemy!

W naszej Galerii znalazły się już zdjęcia z tego wydarzenia:

Zdjęcia z Otwartego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Rybniku — Kłokocinie (etap miejski)

Zdjęcia i filmy z III Halowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Miasta Rybnika

W naszej Galerii znalazły się już zdjęcia z III Halowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Miasta Rybnika. Znajdziecie je pod tym linkiem:

zdjęcia z III Halowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Miasta Rybnika (kliknij i zobacz).

Ponadto na naszym kanale w serwisie youtube.com pojawiły się też filmy z dwóch sztafet naszych młodzieżowców. Niestety z uwagi na problemy techniczne bojówek dziewcząt i chłopców nie udało się zarejestrować. Filmy znajdziecie pod tymi linkami:

film ze sztafety dziewcząt (kliknij i zobacz),
film ze sztafety chłopców (kliknij i zobacz).

Życzymy miłego oglądania!

  • 21.03.2019r.
  • OSP Wielopole

III Halowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Miasta Rybnika

W dniu dzisiejszym w Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku — Boguszowicach odbyły się III Halowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Miasta Rybnika. Nasze zawodniczki w grupie dziewcząt, podobnie jak w latach ubiegłych, były doskonale przygotowane i dzięki temu zajęły 1 miejsce. Z kolei nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Chłopców tym razem zajęła 4 lokatę, co było skutkiem przede wszystkim uzyskania zbyt dużej liczby punktów karnych w poszczególnych konkurencjach. Mimo wszystko nasze drużyny po raz kolejny pokazały ducha walki, za co serdecznie dziękujemy!

Przygotowaniem naszych młodzieżowców do zawodów zajął się druh Zdzisław Ledwoń.

Zdjęcia oraz filmy z tego wydarzenia już za kilka dni znajdą się na naszej stronie.

  • 17.03.2019r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 15 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca 110-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy oraz działalność społeczno-wychowawczą. Potwierdzeniem tego jest 15 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, jak również liczne zwycięstwa grupy C kobiet oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››