Oficjalna strona OSP Wielopole 


Życzenia świąteczno-noworoczne

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim naszym druhnom, druhom, osobom wspierającym działania naszej jednostki, angażującym się w życie OSP Wielopole oraz miłym Gościom odwiedzającym naszą stronę internetową. Niech ten magiczny czas wypełni miłość, spokój i odpoczynek od zgiełku codziennych spraw, a wiara i nadzieja pozwoli Wam z optymizmem patrzeć na zbliżający się Nowy Rok 2024.

  • 22.12.2023r.
  • OSP Wielopole

Spotkanie opłatkowe członków OSP Wielopole

Wszystkie nasze druhny, druhów, członków honorowych, wspierających oraz członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej zapraszamy na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 16 grudnia (sobota) o godz. 16:00 w naszym Domu Strażaka. Osoby posiadający mundury wyjściowe prosimy o ich założenie.

  • 25.11.2023r.
  • OSP Wielopole

Spotkanie świąteczno-noworoczne dla seniorów

Wczoraj, tj. 15 listopada 2023r. w lokalu Sahara mieszczącym się w naszym Domu Strażaka odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne dla seniorów, zorganizowane przez OSP Wielopole w ramach projektu Zintegrowane Wielopole ze środków finansowych pochodzących z Budżetu Obywatelskiego Miasta Rybnika na rok 2023. Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie i cieszymy się, że zainteresowanie uczestnictwem w tym wydarzeniu było tak duże. Na tyle duże, że delegaci z naszej jednostki ograniczyli swój udział jedynie do oficjalnego przywitania gości, a następnie ustąpili miejsca osobom zainteresowanym.

Jednocześnie przypominamy, że pomysłodawcą i autorem realizowanego w tym roku projektu Zintegrowane Wielopole jest Wiceprezes naszej jednostki druh Leszek Moskal. Z kolei samo OSP Wielopole jest jedynie wykonawcą zapisów umowy zawartej w związku z tym projektem pomiędzy nami, a Urzędem Miasta Rybnika.

  • 16.11.2023r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy, działalność społeczno-wychowawczą oraz kultywuje tradycję kronikarską. Potwierdzeniem tego jest 17 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, 9 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w grupie C kobiet, prowadzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a także wydanie publikacji książkowej Historia Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole, która ukazała się w druku jesienią 2022r.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››