Oficjalna strona OSP Wielopole 


Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap miejski

Dzisiaj w Szkole Podstawowej Nr 19 w Rybniku-Kłokociniu odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom. Członkini naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Natalia Wolak w swojej kategorii wiekowej (1-4 klasa szkoły podstawowej) zajęła 1 miejsce! To pozwoliło jej na zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego Turnieju, który odbędzie się 21 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Opatowie (pow. kłobucki). Serdecznie gratulujemy Natalii osiągniętego sukcesu!

Pozostałym uczestnikom również gratulujemy uczestnictwa w Turnieju oraz dziękujemy za to, że znaleźli czas na wspólne spotkania w naszej remizie i poszerzanie swojej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i przepisów przeciwpożarowych. Przygotowaniem młodzieży do zmagań zajęli się Justyna Śmietana oraz Zdzisław Ledwoń.

  • 23.04.2022r.
  • OSP Wielopole

Świąteczne życzenia

Życzymy, aby Święta Wielkiej Nocy były dla Was czasem duchowej odnowy i umacniania wiary. Niech wypełni je radość i miłość. A chwile spędzone z najbliższymi będą dla Was odpoczynkiem od codziennych obowiązków. Wesołych Świąt!

  • 16.04.2022r.
  • OSP Wielopole

Druga tura zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy

W tym tygodniu ruszyła druga tura zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy. Zasady są bardzo podobne. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00 do 20:00 możecie przynosić do wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie Rybnika "Rybnickie paczki dla Ukrainy". Ich zawartość nie uległa zmianie w stosunku do poprzedniej edycji akcji z tą różnicą, że do paczek tym razem nie dodajemy chleba. Instrukcja przygotowania i opisania paczki jest dokładnie taka sama jak wcześniej. Znajdziecie ją na stronie internetowej "www.rybnik.com.pl" pod linkiem: Rybniczanie przygotowali już 1000 paczek dla Ukraińców. Rusza druga edycja.

  • 08.03.2022r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy oraz działalność społeczno-wychowawczą. Potwierdzeniem tego jest 15 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, jak również liczne zwycięstwa grupy C kobiet oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››