Oficjalna strona OSP Wielopole 


Obchody Dnia Strażaka

Tegoroczne obchody Dnia Strażaka były wyjątkowe. W czasie jednego ze spotkań Zarządu Miejskiego OSP w Rybniku, które odbyło się w tym roku, na prośbę druha Leszka Moskala podjęto uchwałę o organizacji obchodów Dnia Strażaka przy Domu Strażaka OSP Wielopole dla druhen i druhów ze wszystkich jednostek OSP znajdujących się w obrębie Miasta Rybnika, a także z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku. Organizacją całego przedsięwzięcia zajęli się druhowie oraz druhny z naszej jednostki. W dniu 4 maja w uroczystościach uczestniczyli: Prezes Zarządu Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej druh Józef Sorychta, Rzecznik Prasowy Komendy Miejskiej PSP w Rybniku mł. bryg. Bogusław Łabędzki, Prezydent Miasta Rybnika Pan Piotr Kuczera, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Rybnika Pan Janusz Abrachamowicz, Przewodniczących Rady Miasta Rybnika Jan Mura, Nadleśniczy Nadleśnictwa Rybnik Janusz Foltys, Pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 w Rybniku — Wielopolu Joanna Błażyca, a także członkowie Zarządu OSP Wielopole, druhny i druhowie z naszej jednostki oraz osoby z nią zaprzyjaźnione. W obchodach uczestniczyli również mieszkańcy Wielopola oraz innych rybnickich dzielnic. Miłej atmosferze towarzyszyła słoneczna pogoda, dobra muzyka, zabawa oraz ciekawe gry i konkursy, zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych. W naszej Galerii znalazły się już zdjęcia z tego wydarzenia:

Zdjęcia z Obchodów Dnia Strażaka przy Domu Strażaka OSP Wielopole (kliknij i zobacz).

  • 13.05.2018r.
  • OSP Wielopole

Otwarty Turniej Wiedzy Pożarniczej (etap wojewódzki) - wyniki

W dniu 28 kwietnia w Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Krzepicach odbyły się Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Jednostkę OSP Wielopole reprezentował członek naszej chłopięcej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, Przemysław Walotka. Naszemu zawodnikowi gratulujemy zaangażowania i chęci poszerzania wiedzy pożarniczej. Wierzymy, że zdobyte przez niego doświadczenia oraz cenne informacje w przyszłości zaprocentują. Przygotowaniem młodzieżowca do turnieju zajął się druh Zdzisław Ledwoń. W naszej Galerii znalazły się już zdjęcia z tego wydarzenia:

Zdjęcia z Eliminacji Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Krzepicach (etap wojewódzki) (kliknij i zobacz).

  • 28.04.2018r.
  • OSP Wielopole

Otwarty Turniej Wiedzy Pożarniczej (etap miejski) - wyniki

W dniu 24 marca br. w Domu Strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej w Gotartowicach odbyły się miejskie eliminacje Otwartego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Na poziomie szkoły podstawowej naszą jednostkę reprezentowali: Martyna Szulik i Anita Nowrot, na poziomie szkoły gimnazjalnej: Laura Szulik, Magdalena Malik, Emilia Niewelt, Emilia Łępicka, Martyna Rydzkowska, Szymon Matkowski, Przemysław Walotka, Paweł Myl i Maciej Leżoch, natomiast na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej: Marcelin Rydzkowski. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli Przemysław Walotka i Marcelin Rydzkowski, dzięki czemu zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Otwartego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Przygotowaniem młodzieży do turnieju zajęli się druhowie Zdzisław Ledwoń oraz Leszek Moskal. Wszystkim uczestnikom i uczestniczkom raz jeszcze serdecznie gratulujemy! W naszej Galerii znalazły się już zdjęcia z tego wydarzenia:

Zdjęcia z Otwartego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Rybniku — Gotartowicach (etap miejski) (kliknij i zobacz).

  • 03.04.2018r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 15 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca 110-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy oraz działalność społeczno-wychowawczą. Potwierdzeniem tego jest 14 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, jak również liczne zwycięstwa grupy C kobiet oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››