Oficjalna strona OSP Wielopole 


Walne zebranie sprawozdawcze

Informujemy, że w dniu jutrzejszym (24 lutego br.) o godzinie 16:00 w naszej jednostce odbędzie się coroczne walne zebranie sprawozdawcze. Prosimy wszystkie nasze druhny i druhów o obecność oraz o przyjście w mundurach galowych.

  • 23.02.2019r.
  • OSP Wielopole

VII Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie w Niedzicy

W dniach 9-10 lutego 2019 roku na stoku Stacji Narciarskiej Polana Sosny w Niedzicy gm. Łapsze Niżne, pow. nowotarski, woj. małopolskie, mieszczącym się około 20 km od Szczawnicy, odbyła się VII edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. W klasyfikacji drużynowej mężczyzn strażacy z OSP Wielopole zajęli 6 lokatę w składzie: druh Marcin Zawadzki, druh Tomasz Zawadzki, druh Paweł Zawadzki, druh Szymon Gąszczyk. W klasyfikacji indywidualnej narciarek w grupie B (zawodniczki w wieku 18 — 40 lat) 3 miejsce zajęła druhna Justyna Śmietana, 5 miejsce — druhna Anna Szweda. Z kolei w klasyfikacji indywidualnej narciarzy w grupie B (zawodnicy w wieku 18 — 40 lat) 9 miejsce zajął druh Marcin Zawadzki, 12 miejsce — druh Tomasz Zawadzki, 13 miejsce — druh Paweł Zawadzki, 21 miejsce — druh Szymon Gąszczyk, 55 miejsce — druh Tomasz Groborz. Wszystkim naszym zawodniczkom i zawodnikom raz jeszcze gratulujemy zaciętej rywalizacji i udanego startu!

W naszej Galerii znalazły się już zdjęcia z tego wydarzenia:

Zdjęcia z VII Ogólnopolskich Mistrzostw Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie w Niedzicy (kliknij i zobacz).

  • 22.02.2019r.
  • OSP Wielopole

Zbiórka pieniędzy dla chorego Filipa w ramach akcji 11 schodów — #NaprawimyTO

W lutym nasza jednostka wsparła finansowo kwotą 1000 złotych akcję 11 schodów — #NaprawimyTO, w ramach której zbierane były środki finansowe na zbudowanie zewnętrznej windy transportowej przy schodach prowadzących do bloku mieszkalnego na jednym z rybnickich osiedli. W bloku tym mieszka 13-letni Filip. 13-latek choruje na dziecięce porażenie mózgowe i wyjątkowo rzadką chorobę, mianowicie Zespół Arnolda Chiariego typu IV. Każdego dnia dziecko musi być znoszone i wnoszone przez mamę po nieprzystosowanych dla wózka inwalidzkiego schodach. W związku z tym narodził się pomysł wybudowania wspomnianej windy. Niezbędna ku temu kwota 33 tysięcy złotych została zebrana w niespełna miesiąc, co z pewnością odmieni na lepsze życie młodego Rybniczanina oraz jego mamy. Jako jednostka cieszymy się, że mogliśmy wspomóc tak wyjątkową akcję i przyczynić się do poprawy jakości życia Filipa i jego najbliższych. Należy przy tym nadmienić, ze inicjatorem zbiórki pieniędzy dla chorego dziecka był Grzegorz Głupczyk, Prezes Zarządu rybnickiego Stowarzyszenia 17-tka.

  • 19.02.2019r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 15 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca 110-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy oraz działalność społeczno-wychowawczą. Potwierdzeniem tego jest 15 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, jak również liczne zwycięstwa grupy C kobiet oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››