Oficjalna strona OSP Wielopole 


Życzenia Wielkanocne

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzymy Wam, aby nadchodzący czas był czasem duchowej odnowy, umacniania wiary, radości, miłość i rodzinnego ciepła. Niech chwile spędzone z najbliższymi będą dla Was ukojeniem od codziennych obowiązków i problemów. Wesołych Świąt!

  • 29.03.2018r.
  • OSP Wielopole

OSP Wielopole bez samochodu bojowego

Po 30. latach użytkowania samochodu bojowego STAR 244 typu GBM 2,5/8 z 1988r., nasz wysłużony i jedyny pojazd nie przeszedł przeglądu technicznego. Diagnosta stwierdził nieskuteczny układ hamowania, uszkodzone mocowania zbiornika wody (z powodu korozji), wyciek oleju z silnika oraz z przedniego mostu (z powodu starych i zużytych uszczelnień), a także skorodowaną zabudowę pożarniczą. W związku z tym samochód bojowy OSP Wielopole został rozbrojony ze sprzętu pożarniczego, a następnie przekazany przez Zarząd naszej jednostki do garażu należącego do OSP Stodoły, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje Urzędu Miasta Rybnika, który jest jego właścicielem. Od tego momentu OSP Wielopole pozostało bez samochodu bojowego.

Zajrzyj do naszej Galerii i zobacz zdjęcia naszego wysłużonego samochodu bojowego:

Dom Strażaka OSP Wielopole oraz samochód bojowy OSP Wielopole — STAR 244 typu GBM 2,5/8 (kliknij i zobacz).

  • 16.03.2018r.
  • OSP Wielopole

Walne zebranie sprawozdawcze

Informujemy, że w dniu jutrzejszym (17 lutego br.) o godzinie 16:00 w naszej jednostce odbędzie się walne zebranie sprawozdawcze. Prosimy wszystkie nasze druhny i druhów o obecność oraz o przyjście w mundurach galowych.

  • 16.02.2018r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 15 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca 110-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy oraz działalność społeczno-wychowawczą. Potwierdzeniem tego jest 14 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, jak również liczne zwycięstwa grupy C kobiet oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››