Oficjalna strona OSP Wielopole 


Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet składamy najlepsze życzenia wszystkim naszym druhnom oraz Paniom odwiedzającym naszą stronę internetową! W tych niespokojnych czasach życzymy Wam przede wszystkim pogody ducha, optymizmu i uśmiechu na twarzy.

  • 08.03.2022r.
  • OSP Wielopole

Komunikat w sprawie zbiórki darów

Zgodnie z komunikatem przekazanym dzisiaj przez Stowarzyszenie "17-tka" prosimy o ograniczenie swojej ewentualnej pomocy imigrantom z Ukrainy wyłącznie do przelewów bankowych na konta wybranych organizacji. W tej chwili ilość zebranych rzeczy jest absolutnie wystarczająca i pojawiają się problemy z ich składowaniem.

Jeżeli ktoś przygotował już paczkę, to oczywiście zapraszamy do naszej remizy żeby ją przekazać. Rzeczy spoza listy umieszczonej na naszej stronie internetowej nie będą przyjmowane. Natomiast jeżeli paczka nie została jeszcze przygotowana, to prosimy o to, aby jej nie przygotowywać i ewentualnie wesprzeć Ukraińców finansowo przelewem, jak wskazano wyżej.

  • 28.02.2022r.
  • OSP Wielopole

IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie - wyniki

W dniach 26-27 lutego 2022 roku na stoku Areny Narciarskiej Jaworki-Homole w Szczawnicy odbyły się IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Reprezentanci wielopolskiej jednostki Tomasz Zawadzki (w Gr. C - do 35 lat) i Marcin Zawadzki (Gr. B - powyżej 35 lat) pierwszego dnia w konkurencji indywidualnej Slalom Gigant zajęli 2 lokaty w swoich kategoriach wiekowych. Natomiast drugiego dnia w konkurencji drużynowej druhowie w składzie: Szymon Gąszczyk, Tomasz Zawadzki, Marcin Zawadzki i Paweł Zawadzki uplasowali się na 5 pozycji i wygrali dla naszej jednostki trzy węże pożarnicze.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i cieszymy się, że wciąż utrzymują dobrą formę na stoku!

  • 28.02.2022r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy oraz działalność społeczno-wychowawczą. Potwierdzeniem tego jest 15 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, jak również liczne zwycięstwa grupy C kobiet oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››