Oficjalna strona OSP Wielopole 


Życzenia Bożonarodzeniowe

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy najlepsze życzenia wszystkim druhnom, druhom, członkom MDP, osobom angażującym się w życie naszej jednostki oraz Gościom odwiedzającym naszą stronę internetową. Niech ten radosny czas będzie wypełniony wiarą, miłością i nadzieją, a nadchodzący Nowy Rok przyniesie same pomyślności i spełnienie najskrytszych marzeń.

  • 24.12.2018r.
  • OSP Wielopole

Spotkanie opłatkowe

W dniu 15 grudnia 2018 roku o godzinie 17:00 w naszym Domu Strażaka odbędzie się coroczne spotkanie opłatkowe. Zapraszamy na nie wszystkie nasze druhny, druhów, członków MDP oraz osoby zaprzyjaźnione z naszą jednostką. Osoby posiadające mundury proszone są o przyjście w nich.

  • 12.12.2018r.
  • OSP Wielopole

Samochód bojowy w OSP Wielopole stał się faktem

W dniu 29 października br. pomiędzy Urzędem Miasta Rybnika reprezentowanym przez Pana Prezydenta Piotra Kuczerę, a Ochotniczą Strażą Pożarną Wielopole, reprezentowaną przez Prezesa druha Ryszarda Moskala oraz Skarbnika Andrzeja Groborza zawarto umowę użyczenia na czas nieokreślony samochodu specjalnego pożarniczego marki STAR P-244L GBA 2,5/16 wyprodukowanego w 1983 roku i do tej pory użytkowanego przez OSP Gotartowice. Nowoużyczony samochód, pomimo tego, że został wyprodukowany 5 lat wcześniej od swojego zezłomowanego już poprzednika, posiada na wyposażeniu wygodniejszą w użytkowaniu autopompę pożarniczą oraz działko wodne zamontowane w przedniej części dachu. Ponadto przeszedł również gruntowny remont, dzięki czemu może dalej być wykorzystywany w służbie pożarniczej.

  • 04.11.2018r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 15 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca 110-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy oraz działalność społeczno-wychowawczą. Potwierdzeniem tego jest 14 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, jak również liczne zwycięstwa grupy C kobiet oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››