Oficjalna strona OSP Wielopole 


Uzupełnienie Galerii

Nasza Galeria została uzupełniona o zdjęcia z ćwiczeń z zakresu ratownictwa technicznego OSP Miasta Rybnika, w których uczestniczyła nasza jednostka (autorem zdjęć jest Rafał Putko, fotoreporter portalu ratownictwo112.com.pl). Ćwiczenia odbyły się 19 sierpnia 2017r. Ponadto strażacy z OSP Wielopole już kilkukrotnie uczestniczyli w porządkowaniu terenu dawnego cmentarza przy ul. Weteranów w Rybniku-Wielopolu. Dzisiaj mamy dla Was pamiątkową fotografię z 30 września 2017r.

Zdjęcia możecie zobaczyć w naszej Galerii pod linkami:

Ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego OSP Miasta Rybnika (kliknij i zobacz).
Porządkowanie dawnego cmentarza przy ul. Weteranów w Rybniku-Wielopolu (30.09.2017r.)
(kliknij i zobacz)
.

  • 01.11.2017r.
  • OSP Wielopole

Kolejny sukces w zawodach miejskich!

W dniu 8 października 2017r. na trenie Ośrodka MOSiR w Rybniku - Kamieniu przy ul. Hotelowej 12 odbyły się Zawody Sportowo-Pożarnicze Miasta Rybnika. Nasze drużyny nie zawiodły i po raz kolejny zajęły czołowe lokaty!

W grupie A mężczyzn zwyciężyła II drużyna OSP Wielopole. W tej samej grupie drugie miejsce zajęła I drużyna OSP Wielopole. W grupie C kobiet nasze Panie zajęły pierwsze miejsce. Pierwsze miejsce zajęła również nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Chłopców, która zgodnie z regulaminem zawodów startowała w składzie mieszanym (dziewczyny i chłopcy).

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników!

Zdjęcia z minionych zawodów pojawią się na naszej stronie internetowej już niebawem, natomiast filmy są już dostępne na naszym kanale w serwisie YouTube pod linkiem:

Zawody Sportowo-Pożarnicze Miasta Rybnika 2017 (kliknij i zobacz).

  • 29.10.2017r.
  • OSP Wielopole

Miejskie Zawody OSP Miasta Rybnika już jutro!

Już jutro, 8 października 2017r., o godzinie 11:00 na trenie Ośrodka MOSiR w Rybniku - Kamieniu przy ul. Hotelowej 12 odbędą się Zawody Sportowo-Pożarnicze Miasta Rybnika! Zawodnicy OSP Wielopole jak co roku od wielu tygodni przygotowywali się do tych zmagań. Serdecznie zachęcamy do wzięcia czynnego udziału w jutrzejszych zawodach i dopingowania naszych drużyn na miejscu!

  • 07.10.2017r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 15 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca 110-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy oraz działalność społeczno-wychowawczą. Potwierdzeniem tego jest 13 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, jak również liczne zwycięstwa grupy C kobiet oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››