Oficjalna strona OSP Wielopole 


Świąteczne życzenia

Życzymy, aby Święta Wielkiej Nocy były dla Was czasem duchowej odnowy i umacniania wiary. Niech wypełni je radość i miłość. A chwile spędzone z najbliższymi będą dla Was odpoczynkiem od codziennych obowiązków. Wesołych Świąt!

  • 16.04.2022r.
  • OSP Wielopole

Druga tura zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy

W tym tygodniu ruszyła druga tura zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy. Zasady są bardzo podobne. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00 do 20:00 możecie przynosić do wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie Rybnika "Rybnickie paczki dla Ukrainy". Ich zawartość nie uległa zmianie w stosunku do poprzedniej edycji akcji z tą różnicą, że do paczek tym razem nie dodajemy chleba. Instrukcja przygotowania i opisania paczki jest dokładnie taka sama jak wcześniej. Znajdziecie ją na stronie internetowej "www.rybnik.com.pl" pod linkiem: Rybniczanie przygotowali już 1000 paczek dla Ukraińców. Rusza druga edycja.

  • 08.03.2022r.
  • OSP Wielopole

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet składamy najlepsze życzenia wszystkim naszym druhnom oraz Paniom odwiedzającym naszą stronę internetową! W tych niespokojnych czasach życzymy Wam przede wszystkim pogody ducha, optymizmu i uśmiechu na twarzy.

  • 08.03.2022r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy oraz działalność społeczno-wychowawczą. Potwierdzeniem tego jest 15 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, jak również liczne zwycięstwa grupy C kobiet oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››