Oficjalna strona OSP Wielopole 


VI Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

W weekend 10-11 lutego 2018r. na stoku Stacji Narciarskiej Polana Sosny w Niedzicy gm. Łapsze Niżne, pow. nowotarski, woj. małopolskie, mieszczącym się około 20 km od Szczawnicy, odbyła się VI edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Organizatorzy jak co roku odpowiednio przygotowali trasy zjazdowe i zapewnili wszystkim uczestnikom przyjazną i życzliwą atmosferę. W klasyfikacji drużynowej mężczyzn strażacy z OSP Wielopole zajęli 2 lokatę w składzie: druh Marcin Zawadzki, druh Tomasz Zawadzki, druh Paweł Zawadzki, druh Szymon Gąszczyk. Natomiast w klasyfikacji drużyn mieszanych (druhny i druhowie) zespół OSP Wielopole zajął 3 miejsce w składzie: druhna Justyna Śmietana, druhna Monika Syrek, druh Jarosław Cofalik, druh Jakub Borek. Nasi zawodnicy uzyskali takie same lokaty w konkurencjach drużynowych, jak w roku poprzednim. Udowodnili tym samym, że wciąż utrzymują wysoką formę. W klasyfikacji indywidualnej narciarek w grupie B (zawodniczki w wieku 18 — 40 lat) 4 miejsce zajęła Monika Syrek, 6 miejsce — Justyna Śmietana. Z kolei w klasyfikacji indywidualnej narciarzy w grupie B (zawodnicy w wieku 18 — 40 lat) 3 miejsce zajął Paweł Zawadzki, 5 miejsce — Tomasz Zawadzki, 7 miejsce — Marcin Zawadzki, 19 miejsce — Jakub Borek, 42 miejsce — Jarosław Cofalik, 89 miejsce — Szymon Gąszczyk (nie ukończył drugiego przejazdu, w związku z czym nie był brany pod uwagę w końcowej klasyfikacji). Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy!

  • 15.02.2018r.
  • OSP Wielopole

Pogrzeb wieloletniego strażaka naszej jednostki

Informujemy, że w dniu 26 stycznia 2018r. zmarł były i wieloletni strażak OSP Wielopole druh Ryszard Skorupa, który przez ostatnie lata związany był z jednostką OSP Rybnik — Golejów. Pogrzeb odbędzie się w Kościele pw. Chrystusa Króla w Rybniku — Golejowie 30 stycznia 2018 o godzinie 12:00. Modlitwy za Zmarłego odbędą się przed pogrzebem w Kaplicy Przedpogrzebowej.

  • 28.01.2018r.
  • OSP Wielopole

Życzenia świąteczne i mała niespodzianka

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy najlepsze życzenia wszystkim druhnom, druhom, członkom MDP, osobom angażującym się w życie naszej jednostki oraz Gościom odwiedzającym naszą stronę internetową. Niech ten radosny czas będzie wypełniony wiarą, miłością i nadzieją, a nadchodzący Nowy Rok przyniesie same pomyślności.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia mamy dla Was małą niespodziankę. Mieliście już okazję widzieć nasz Dom Strażaka z lotu ptaka? W takim razie sprawdźcie jak się prezentuje na zdjęciach oraz filmie:

OSP Wielopole z lotu ptaka (kliknij i zobacz zdjęcia).
OSP Wielopole z lotu ptaka (kliknij i zobacz film).

Zdjęcia wykonał Robert Neumann (From the Sky, www.fts-dron.pl), za co raz jeszcze dziękujemy.

  • 22.12.2017r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 15 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca 110-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy oraz działalność społeczno-wychowawczą. Potwierdzeniem tego jest 14 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, jak również liczne zwycięstwa grupy C kobiet oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››