Oficjalna strona OSP Wielopole 


Sztandar Organizacyjny OSP Wielopole z 1924 roku

W zbiorach Muzeum w Rybniku znajduje się Sztandar Organizacyjny OSP Wielopole. W 1924 roku naczelnik gminy Wielopole i zarazem ówczesny Prezes naszej jednostki, druh Alojzy Dziuba, uroczyście przekazał go strażakom. Sztandar został ufundowany ze składek mieszkańców Wielopola.

Dziś, po latach, dzięki życzliwości Dyrekcji Muzeum w Rybniku oraz pomocy Pana Dawida Kellera, w galerii zdjęć zamieszczono zdjęcia Sztandaru Organizacyjnego OSP Wielopole z 1924 roku wykonane przez Panią Celestynę Chlubek-Adamczyk.

Jest to niezwykle cenna pamiątka z dziejów OSP Wielopole, którą teraz każdy w dowolnej chwili może zobaczyć.

  • 14.06.2016r.
  • OSP Wielopole

Zdjęcia z obchodów 110-lecia OSP Wielopole

Od dziś istnieje możliwość zakupu płyty dvd zawierającej zdjęcia z uroczystości 110-lecia naszej jednostki. Zdjęcia wykonała i przygotowała Bożena Burda. Koszt jednej płyty (około 200 zdjęć) wynosi 15 złotych. Dodatkowo istnieje możliwość zakupu wydrukowanego zdjęcia grupowego w formacie A4. Jego koszt to także 15 złotych.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny z Prezesem Ryszardem Moskalem lub Naczelnikiem Zdzisławem Ledwoniem albo wysłanie wiadomości poprzez formularz kontaktowy na naszej stronie.

  • 09.06.2016r.
  • OSP Wielopole

Obchody 110-lecia OSP Wielopole

W dniu dzisiejszym na placu przy naszym Domu Strażaka odbyły się uroczystości związane z obchodami 110-lecia OSP Wielopole.

Uroczystość poprowadził druh Artur Ledwoń, zaś dowódcą był druh Zdzisław Ledwoń.

W obchodach wzięły udział poczty sztandarowe i delegacje ochotniczych straży pożarnych miasta Rybnika, Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Katowicach druh Andrzej Grzenia, Prezes Zarządu Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej druh Józef Sorychta, Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych Miasta Rybnika druh Marek Zniszczoł, przedstawiciel Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku mł. bryg. Sebastian Dziedzioch, Prezydent Miasta Rybnika Pan Piotr Kuczera, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Rybniku, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Rybnika Pan Janusz Abrachamowicz, przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Wielopole Pan Wojciech Sobczak, przedstawiciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 w Rybniku-Wielopolu Pani Joanna Gąszczyk, a także mieszkańcy dzielnicy oraz przybyli goście.

Podczas ceremonii odczytano rys historyczny naszej jednostki i wręczono stosowne wyróżnienia oraz odznaczenia. Następnie Ksiądz Proboszcz Parafii Wielopole, Krystian Helbik, odprawił uroczystą Mszę Świętą przy Domu Strażaka, a po jej zakończeniu poświęcił obraz św. Floriana, ufundowany przez naszych strażaków i namalowany przez Bronisławę Tomalę z okazji jubileuszu 110-lecia OSP Wielopole.

Wszystkim tym, którzy byli dzisiaj z nami, pragniemy raz jeszcze serdecznie podziękować.

  • 28.05.2016r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy, działalność społeczno-wychowawczą oraz kultywuje tradycję kronikarską. Potwierdzeniem tego jest 17 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, 9 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w grupie C kobiet, prowadzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a także wydanie publikacji książkowej Historia Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole, która ukazała się w druku jesienią 2022r.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››