Rozpoczęliśmy przygotowania do zawodów miejskich

Znamy termin tegorocznych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP Miasta Rybnika. Impreza zostanie zorganizowana 2 października br. (niedziela) na terenie Ośrodka MOSiR w Rybniku-Kamieniu. W związku z tym nasi podopieczni z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej rozpoczęli już intensywne treningi pod okiem druhny Justyny Śmietany. Regularne ćwiczenia stanowią fundament odpowiedniego przygotowania do zawodów. Dlatego poświęcamy naszym podopiecznym wiele czasu. A łącząc trening z dobrą zabawą budujemy również przyjazną atmosferę w drużynie, zachęcając przy tym dzieci oraz młodzież do poszerzania wiedzy z zakresu szeroko pojętego pożarnictwa.

• 01.07.2022r.

Coroczny Festyn Dni Wielopola

W dniach 9-10 lipca br. przy Domu Strażaka OSP Wielopole odbędzie się coroczny dwudniowy dzielnicowy festyn. W sobotę od godziny 13:00 będą na Was czekały gry i zabawy dla dzieci, konkurencje sportowe dla dorosłych, plac zabaw dla dzieci, dmuchańce oraz muzyka na żywo. Do Waszej dyspozycji będzie również zaplecze gastronomiczne oraz strzelnica sportowa. Natomiast w niedzielę od godziny 17:00 wspólnie będziemy mogli się zabawić na wolnym powietrzu. Organizatorami wydarzenia jest nasza jednostka oraz Rada Dzielnicy Wielopole. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

• 28.06.2022r.

12. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy już za nami

W minioną sobotę nasi strażacy mieli okazję wziąć udział w zabezpieczeniu 12. PKO Rybnickiego Półmaratonu Księżycowego, który rozpoczął się i zakończył na parkingu przed kąpieliskiem Ruda w Rybniku przy ul. Gliwickiej 72. Bieg tradycyjnie odbywał się w godzinach nocnych.

• 27.06.2022r.