Oficjalna strona OSP Wielopole 


Życzenia Wielkanocne

Życzymy Wam, aby Święta Wielkiej Nocy były dla Was radosnym czasem duchowej odnowy, umacniania wiary i odpoczynku od codziennych spraw. Wesołych Świąt!

  • 08.04.2023r.
  • OSP Wielopole

Podsumowanie Halowych Zawodów MDP OSP Miasta Rybnika

Wczoraj (w niedzielę) na Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Rybniku-Boguszowicach odbyły się zapowiadane wcześniej Halowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP Miasta Rybnika. Nasza jednostka przygotowała do zawodów trzy drużyny, dwie chłopięce i jedną dziewczęcą. I tak, OSP Wielopole reprezentowali:

1) w drużynie dziewczęcej: Magdalena Morgała, Karolina Myl, Marlena Sapok, Gabriela Szczepańska, Tatiana Szweda, Michalina Świeczyńska,
2) w I drużynie chłopięcej: Adam Panfil, Łukasz Miozga, Marek Pisarzowski, Patryk Cychowski, Aleksander Drygała, Marek Swinka,
3) w II drużynie chłopięcej: Dominik Kieś, Michał Langer, Marcin Mamok, Paweł Wiesner, Wiktor Proske.

Zawody były wymagające i wystartowało w nich wiele dobrze przygotowanych drużyn. Nasi młodzieżowcy nie dali jednak za wygraną i podjęli walkę o jak najlepsze lokaty. I tak, dzięki zaangażowaniu i regularnym treningom nasza pierwsza drużyna chłopców zajęła najwyższą lokatę i zdeklasowała przeciwników! Drużyna dziewcząt zajęła bardzo dobre 3 miejsce. Natomiast druga drużyna chłopców uplasowała się na 12 miejscu. Wszystkie nasze zawodniczki oraz zawodnicy dzięki udziałowi w niedzielnych zawodach zdobyli cenne doświadczenie i mogli znowu poczuć ducha sportowo-pożarniczej rywalizacji. Naszym podopiecznym raz jeszcze serdecznie gratulujemy osiągniętych rezultatów i udziału w zawodach!

W tym miejscu składamy również gratulacje opiekunom Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Wielopole, druhnie Justynie Śmietanie i druhowi Zdzisławowi Ledwoniowi. Dziękujemy Wam za trud włożony w przygotowanie młodzieżowców do zawodów. Dziękujemy przy tym również wszystkim osobom, które razem z nami uczestniczyły w treningach! Serdecznie dziękujemy także kibicom, którzy razem z nami byli obecni na hali i głośno dopingowali swoje pociechy. Stworzyliśmy w czasie zawodów dobrą atmosferę i na pewno zapamiętamy ją na długo.

Zdjęcia z zawodów są już dostępne w naszej Galerii: zdjęcia z IV Halowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP Miasta Rybnika w Rybniku — Boguszowicach (kliknij i zobacz).

A już niebawem na naszym kanale YouTube pojawią się również filmy z zawodów.

  • 03.04.2023r.
  • OSP Wielopole

Halowe Zawody MDP OSP Miasta Rybnika

Już w najbliższą niedzielę, tj. 2 kwietnia br. o godzinie 10:00 na Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Rybniku-Boguszowicach przy ul. Jastrzębskiej 3b rozpoczną się Halowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP Miasta Rybnika.

Wychowankowie OSP Wielopole przez ostatnie tygodnie pod okiem naszych opiekunów przygotowywali się do zbliżających się zawodów i na pewno będą chcieli zawalczyć o najwyższe lokaty. Dlatego też w imieniu Zarządu naszej jednostki serdecznie zapraszamy wszystkich na to wydarzenie. Bądźcie z nami i kibicujcie naszym drużynom!

  • 29.03.2023r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy, działalność społeczno-wychowawczą oraz kultywuje tradycję kronikarską. Potwierdzeniem tego jest 16 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, 8 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w grupie C kobiet, prowadzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a także wydanie publikacji książkowej Historia Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole, która ukazała się w druku jesienią 2022r.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››