Oficjalna strona OSP Wielopole 


Zdjęcia z zawodów miejskich

Za oknem iście zimowy klimat. Dlatego warto w tym czasie wrócić wspomnieniami do tegorocznych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP Miasta Rybnika, tak udanych dla drużyn OSP Wielopole. Zapraszamy do naszej Galerii, gdzie znajdziecie zdjęcia z tego wydarzenia: zdjęcia z Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP Miasta Rybnika (kliknij i zobacz).

  • 18.12.2022r.
  • OSP Wielopole

Rozbudowa strony www

W związku z pojawieniem się publikacji książkowej dotyczącej historii OSP Wielopole rozbudowaliśmy podstronę Historia i statut, do której link niezmiennie znajdziecie na podstronie Jednostka. Rozbudowa działu historycznego polega na tym, że obecnie na podstronie Historia i statut znajdziecie trzy podstrony, których wcześniej nie było, mianowicie Internetowa Kronika, Opracowania i kroniki oraz Statut. Dzięki temu ta część naszej strony internetowej stała się przejrzysta i uzupełniona o nowe informacje.

  • 11.12.2022r.
  • OSP Wielopole

Spotkanie opłatkowe członków OSP Wielopole

Wszystkie nasze druhny, druhów, członków wspierających, honorowych oraz członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej zapraszamy na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 10 grudnia (sobota) o godz. 17:00 w naszym Domu Strażaka. Osoby posiadający mundury wyjściowe prosimy o ich założenie.

  • 06.12.2022r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy, działalność społeczno-wychowawczą oraz kultywuje tradycję kronikarską. Potwierdzeniem tego jest 16 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, 8 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w grupie C kobiet, prowadzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a także wydanie publikacji książkowej Historia Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole, która ukazała się w druku jesienią 2022r.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››