Oficjalna strona OSP Wielopole 


Rozpoczęliśmy przygotowania do zawodów miejskich

Znamy termin tegorocznych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP Miasta Rybnika. Impreza zostanie zorganizowana 2 października br. (niedziela) na terenie Ośrodka MOSiR w Rybniku-Kamieniu. W związku z tym nasi podopieczni z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej rozpoczęli już intensywne treningi pod okiem druhny Justyny Śmietany. Regularne ćwiczenia stanowią fundament odpowiedniego przygotowania do zawodów. Dlatego poświęcamy naszym podopiecznym wiele czasu. A łącząc trening z dobrą zabawą budujemy również przyjazną atmosferę w drużynie, zachęcając przy tym dzieci oraz młodzież do poszerzania wiedzy z zakresu szeroko pojętego pożarnictwa.

  • 01.07.2022r.
  • OSP Wielopole

Coroczny Festyn Dni Wielopola

W dniach 9-10 lipca br. przy Domu Strażaka OSP Wielopole odbędzie się coroczny dwudniowy dzielnicowy festyn. W sobotę od godziny 13:00 będą na Was czekały gry i zabawy dla dzieci, konkurencje sportowe dla dorosłych, plac zabaw dla dzieci, dmuchańce oraz muzyka na żywo. Do Waszej dyspozycji będzie również zaplecze gastronomiczne oraz strzelnica sportowa. Natomiast w niedzielę od godziny 17:00 wspólnie będziemy mogli się zabawić na wolnym powietrzu. Organizatorami wydarzenia jest nasza jednostka oraz Rada Dzielnicy Wielopole. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

  • 28.06.2022r.
  • OSP Wielopole

12. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy już za nami

W minioną sobotę nasi strażacy mieli okazję wziąć udział w zabezpieczeniu 12. PKO Rybnickiego Półmaratonu Księżycowego, który rozpoczął się i zakończył na parkingu przed kąpieliskiem Ruda w Rybniku przy ul. Gliwickiej 72. Bieg tradycyjnie odbywał się w godzinach nocnych.

  • 27.06.2022r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy oraz działalność społeczno-wychowawczą. Potwierdzeniem tego jest 15 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, jak również liczne zwycięstwa grupy C kobiet oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››