Oficjalna strona OSP Wielopole 


Święto Zmarłych

W tegoroczne Święto Zmarłych prócz naszych najbliższych wspomnijmy również strażaków OSP Wielopole, których już z nami nie ma. Ostatnie kilka lat było szczególnie trudne pod tym względem, ponieważ odeszli od nas druhowie: Tadeusz Zieleźny, Michał Seidel, Tadeusz Niesobski, Dominik Sobkowiak...

  • 01.11.2021r.
  • OSP Wielopole

Wyniki głosowania w ramach budżetu obywatelskiego 2022

Dzięki Waszym głosom i pełnej mobilizacji podczas głosowania na budżet obywatelski miasta Rybnika 2022 jako dzielnica uzyskaliśmy 261 głosów na wymagane 96! Dlatego projekt zaproponowany przez Radę Dzielnicy Wielopole, a w nim wydanie opracowania historii OSP Wielopole w formie książki, w przyszłym roku zostanie sfinansowany! Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy o nas pamiętali i nas wsparli. Dziękujemy, że jesteście z nami. To naprawdę wielka rzecz!

Dodatkowo z radością informujemy, że wśród projektów ogólnomiejskich zwyciężył ten, zaproponowany przez strażaków z Rybnika-Niewiadomia! Wiemy, że wielu z Was oddało na ten projekt swoje głosy. Za to również dziękujemy! I cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoje przysłowiowe "5 groszy" do budowy nowej strażackiej remizy w Niewiadomiu!

  • 30.10.2021r.
  • OSP Wielopole

Budżet obywatelski 2022

Już jutro, tj. 18 października 2021 roku o godzinie 08:00 rozpocznie się głosowanie na poszczególne projekty w ramach budżetu obywatelskiego miasta Rybnika. Głosy będzie można oddawać tylko przez 4 dni, do 22 października 2021 roku do godziny 24:00. Zgodnie z obowiązującym regulaminem każdy mieszkaniec Rybnika może zagłosować na jeden projekt lokalny (bez względu na dzielnicę swojego zamieszkania) oraz dodatkowo na jeden projekt ogólnomiejski.

Tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego jest wyjątkowa i każdy Wasz głos jest niezwykle cenny! Dlaczego? Bo lokalny projekt dzielnicy Wielopole uwzględnia wydanie kroniki Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole w formie książki, uwzględniając przy tym wiele ciekawych informacji dotyczących samego Wielopola. Jak dotąd przedstawiciele żadnej z dzielnic Rybnika nie wyszli z podobną inicjatywą. W tym miejscu warto dodać, że zbieranie i opracowywanie materiałów do tej publikacji trwa już od ponad 2 lat. Dlatego najwyższy czas sfinalizować ten projekt!

Pod tym linkiem znajdziecie formularz do głosowania: kliknij i przejdź do FORMULARZA GŁOSOWANIA.

Tutaj znajduje się szczegółowa instrukcja głosowania przez Internet: kliknij i przeczytaj instrukcję głosowania podczas budżetu obywatelskiego. Tutaj przeczytacie nieco więcej na temat samego samego budżetu obywatelskiego 2022: kliknij i przeczytaj więcej informacji na temat budżetu obywatelskiego 2022. A tutaj przeczytacie o lokalnym projekcie budżetu obywatelskiego 2022 dla dzielnicy Wielopole: kliknij i przeczytaj o projekcie Zintegrowane Wielopole 2022.

Prócz oddania swojego głosu na lokalny projekt proponowany przez Wielopole możecie zagłosować również na jeden z projektów ogólnomiejskich. W tym miejscu chcemy wesprzeć nasze koleżanki i kolegów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybniku-Niewiadomiu. Jest to nowopowstała jednostka, która nie posiada własnej remizy strażackiej. Wiemy w jakim trudzie, pracą ilu osób, jakim nakładem czasu i kosztów powstawał Dom Strażaka w Wielopolu. Dlatego też zachęcamy Was do oddawania głosów w ramach projektu ogólnomiejskiego na projekt nr 8 dotyczący właśnie budowy remizy strażackiej dla OSP Niewiadom. Szczegóły tego projektu znajdziecie pod tym linkiem: kliknij i przeczytaj o projekcie ogólnomiejskim nr 8 — budowa remizy strażackiej dla OSP Niewiadom.

  • 17.10.2021r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy oraz działalność społeczno-wychowawczą. Potwierdzeniem tego jest 15 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, jak również liczne zwycięstwa grupy C kobiet oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››