Terenowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP Miasta Rybnika w Rybniku-Wielopolu

Już za dwa tygodnie, w niedzielę 03 października br. o godzinie 10:00 na boisku piłkarskim przy OSP Wielopole odbędą się Terenowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP Miasta Rybnika. Zawody będą wyjątkowe! Po pierwsze dlatego, że to pierwsze strażackie zmagania zorganizowane na terenie naszego miasta po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. A po drugie dlatego, że zostaną rozegrane na świeżym powietrzu zachowując przy tym formułę zawodów halowych. Jest to spowodowane dalszymi zagrożeniami związanymi z koronawirusem i obostrzeniami obowiązującymi w przestrzeniach zamkniętych. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na to wydarzenie! Tym bardziej, że przez ostatnie kilkanaście miesięcy brakowało nam sportu pożarniczego.

• 18.09.2021r.

Nowy Zarząd w OSP Wielopole

W dniu wczorajszym w naszym Domu Strażaka odbyło się zebranie walne sprawozdawczo-wyborcze, podczas którego powołano nowy Zarząd OSP Wielopole. Jego skład ukonstytuował się następująco:

prezes: druh Artur Ledwoń
wiceprezes-naczelnik: druh Zdzisław Ledwoń
wiceprezes: druh Leszek Moskal
zastępca naczelnika: druh Łukasz Moskal
sekretarz: druh Mirosław Skupień
skarbnik: druh Andrzej Groborz
gospodarz: druh Cyprian Pietrzak
kronikarz: druh Mariusz Moskal
członek — opiekun MDP: druhna Justyna Śmietana

Zmienił się również skład Komisji Rewizyjnej, w której druha Jerzego Zdunka jako Przewodniczącego zastąpił druh Andrzej Wróbel. Pozostali członkowie, a więc druh Ireneusz Madeja i druhna Barbara Przeliorz pozostali przy swoich funkcjach.

W zebraniu uczestniczyli Prezes Zarządu Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej druh Józef Sorychta oraz Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych Miasta Rybnika druh Marek Zniszczoł. Zebranie poprowadził przewodniczący zebrania, a więc członek czynny OSP Wielopole oraz Przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Wielopole druh Wojciech Sobczak.

• 30.08.2021r.