Oficjalna strona OSP Wielopole 


Budżet obywatelski 2022

Już jutro, tj. 18 października 2021 roku o godzinie 08:00 rozpocznie się głosowanie na poszczególne projekty w ramach budżetu obywatelskiego miasta Rybnika. Głosy będzie można oddawać tylko przez 4 dni, do 22 października 2021 roku do godziny 24:00. Zgodnie z obowiązującym regulaminem każdy mieszkaniec Rybnika może zagłosować na jeden projekt lokalny (bez względu na dzielnicę swojego zamieszkania) oraz dodatkowo na jeden projekt ogólnomiejski.

Tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego jest wyjątkowa i każdy Wasz głos jest niezwykle cenny! Dlaczego? Bo lokalny projekt dzielnicy Wielopole uwzględnia wydanie kroniki Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole w formie książki, uwzględniając przy tym wiele ciekawych informacji dotyczących samego Wielopola. Jak dotąd przedstawiciele żadnej z dzielnic Rybnika nie wyszli z podobną inicjatywą. W tym miejscu warto dodać, że zbieranie i opracowywanie materiałów do tej publikacji trwa już od ponad 2 lat. Dlatego najwyższy czas sfinalizować ten projekt!

Pod tym linkiem znajdziecie formularz do głosowania: kliknij i przejdź do FORMULARZA GŁOSOWANIA.

Tutaj znajduje się szczegółowa instrukcja głosowania przez Internet: kliknij i przeczytaj instrukcję głosowania podczas budżetu obywatelskiego. Tutaj przeczytacie nieco więcej na temat samego samego budżetu obywatelskiego 2022: kliknij i przeczytaj więcej informacji na temat budżetu obywatelskiego 2022. A tutaj przeczytacie o lokalnym projekcie budżetu obywatelskiego 2022 dla dzielnicy Wielopole: kliknij i przeczytaj o projekcie Zintegrowane Wielopole 2022.

Prócz oddania swojego głosu na lokalny projekt proponowany przez Wielopole możecie zagłosować również na jeden z projektów ogólnomiejskich. W tym miejscu chcemy wesprzeć nasze koleżanki i kolegów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybniku-Niewiadomiu. Jest to nowopowstała jednostka, która nie posiada własnej remizy strażackiej. Wiemy w jakim trudzie, pracą ilu osób, jakim nakładem czasu i kosztów powstawał Dom Strażaka w Wielopolu. Dlatego też zachęcamy Was do oddawania głosów w ramach projektu ogólnomiejskiego na projekt nr 8 dotyczący właśnie budowy remizy strażackiej dla OSP Niewiadom. Szczegóły tego projektu znajdziecie pod tym linkiem: kliknij i przeczytaj o projekcie ogólnomiejskim nr 8 — budowa remizy strażackiej dla OSP Niewiadom.

  • 17.10.2021r.
  • OSP Wielopole

Zdjęcia i filmy z Terenowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP Miasta Rybnika w Rybniku-Wielopolu

W naszej Galerii pojawiły się już zdjęcia z minionych Terenowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP Miasta Rybnika w Rybniku — Wielopolu. Znajdziecie je pod tym linkiem: kliknij tutaj i zobacz. Ponadto na naszym kanale w serwisie YouTube zamieściliśmy również filmy z tego wydarzenia. Znajdziecie je pod tym linkiem: kliknij tutaj i zobacz.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do przeglądania opublikowanych materiałów. Dzięki nim możemy nieustannie wracać do sukcesów odniesionych przez naszych młodych podopiecznych.

  • 06.10.2021r.
  • OSP Wielopole

Podsumowanie Terenowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP Miasta Rybnika w Rybniku-Wielopolu

W minioną niedzielę na boisku piłkarskim przy Domu Strażaka OSP Wielopole po niemal dwuletniej przerwie w organizowaniu podobnych imprez, spowodowanej sytuacją epidemiologiczną w kraju, miały miejsce Terenowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP Miasta Rybnika. W zmaganiach wzięło udział 13 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopców i dziewcząt. OSP Wielopole reprezentowały trzy drużyny, mianowicie dwie drużyny chłopięce i jedna drużyna dziewczęca. Od początku zawodów rywalizacja była zacięta. Przygotowanie zawodniczek i zawodników było na wysokim poziomie. Ostatecznie pierwsza drużyna chłopięca OSP Wielopole zajęła 4 miejsce. Druga drużyna chłopięca OSP Wielopole zajęła 2 miejsce. Natomiast drużyna dziewcząt OSP Wielopole nie miała sobie równych i zwyciężyła w swojej kategorii!

Wszyscy nasi młodzieżowcy spisali się doskonale. Niespełna trzy tygodnie intensywnych przygotowań przed zawodami przyniosły zaskakująco dobre rezultaty. Dyspozycja naszych podopiecznych to dobry prognostyk na kolejny rok. Tym bardziej, że naszą Młodzieżową Drużynę Pożarniczą stworzyliśmy niemal całkowicie od podstaw. To wymagało wielkiego zaangażowania i poświęcenia ogromnej ilości czasu. Nad przygotowaniem młodzieży do zawodów czuwało wielu strażaków. Ale największy wpływ na uzyskane wyniki miał Naczelnik druh Zdzisław Ledwoń oraz druhna Justyna Śmietana, bez których z pewnością nie byłoby to możliwe.

Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy podczas zawodów dopingowali uczestników. Dziękujemy również rodzicom naszych podopiecznych, którzy zgodzili się na to, aby ich dzieci zostały członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Wielopole i razem z nami weszły w świat pożarnictwa.

Już niebawem w naszej Galerii zamieścimy zdjęcia z zawodów, a w serwisie YouTube filmy.

  • 05.10.2021r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy oraz działalność społeczno-wychowawczą. Potwierdzeniem tego jest 15 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, jak również liczne zwycięstwa grupy C kobiet oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››