Oficjalna strona OSP Wielopole 


Miejskie zawody już za nami

Dzisiaj przy słonecznej pogodzie na stadionie lekkoatletycznym MOSiR w Rybniku miała miejsce zacięta rywalizacja drużyn strażackich z wszystkich 14. jednostek OSP Miasta Rybnika. Nasze strażaczki oraz strażacy nie zawiedli, i pomimo dwuletniej pandemicznej przerwy, znowu wygrali! W grupie A mężczyzn i grupie C kobiet OSP Wielopole nie miało sobie równych. Tym samym seniorki sięgnęły po ósmy tytuł mistrzowski z rzędu, a seniorzy po szesnasty! Nasze dwie młodzieżowe drużyny w kategorii dziewcząt oraz chłopców również pokazały wielkiego ducha walki i zajęły 4 lokaty.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy dopingowali nasze drużyny na stadionie, a także tym, którzy nie mogli być dzisiaj z nami, ale trzymali za nas kciuki.

Już niebawem na naszej stronie opublikujemy zdjęcia z tego wydarzenia.

  • 02.10.2022r.
  • OSP Wielopole

Tegoroczne Zawody Miejskie

Z radością informujemy, że tegoroczne Miejskie Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP Miasta Rybnika zostały zaplanowane na niedzielę 2 października 2022 roku. Początek imprezy o godz. 09:00. Zawody wracają na Stadion Lekkoatletyczny MOSiR w Rybniku przy ul. Gliwickiej 72. Zwiększamy intensywność treningów naszych drużyn. Zawodniczki i zawodnicy OSP Wielopole jak co roku będą w doskonałej formie! Już teraz zapraszamy Was do wspólnego kibicowania.

  • 05.09.2022r.
  • OSP Wielopole

Rozpoczęliśmy przygotowania do zawodów miejskich

Znamy termin tegorocznych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP Miasta Rybnika. Impreza zostanie zorganizowana 2 października br. (niedziela) na terenie Ośrodka MOSiR w Rybniku-Kamieniu. W związku z tym nasi podopieczni z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej rozpoczęli już intensywne treningi pod okiem druhny Justyny Śmietany. Regularne ćwiczenia stanowią fundament odpowiedniego przygotowania do zawodów. Dlatego poświęcamy naszym podopiecznym wiele czasu. A łącząc trening z dobrą zabawą budujemy również przyjazną atmosferę w drużynie, zachęcając przy tym dzieci oraz młodzież do poszerzania wiedzy z zakresu szeroko pojętego pożarnictwa.

  • 01.07.2022r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy oraz działalność społeczno-wychowawczą. Potwierdzeniem tego jest 15 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, jak również liczne zwycięstwa grupy C kobiet oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››