Zdjęcia i filmy z Terenowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP Miasta Rybnika w Rybniku-Wielopolu

W naszej Galerii pojawiły się już zdjęcia z minionych Terenowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP Miasta Rybnika w Rybniku — Wielopolu. Znajdziecie je pod tym linkiem: kliknij tutaj i zobacz. Ponadto na naszym kanale w serwisie YouTube zamieściliśmy również filmy z tego wydarzenia. Znajdziecie je pod tym linkiem: kliknij tutaj i zobacz.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do przeglądania opublikowanych materiałów. Dzięki nim możemy nieustannie wracać do sukcesów odniesionych przez naszych młodych podopiecznych.

• 06.10.2021r.

Podsumowanie Terenowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP Miasta Rybnika w Rybniku-Wielopolu

W minioną niedzielę na boisku piłkarskim przy Domu Strażaka OSP Wielopole po niemal dwuletniej przerwie w organizowaniu podobnych imprez, spowodowanej sytuacją epidemiologiczną w kraju, miały miejsce Terenowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP Miasta Rybnika. W zmaganiach wzięło udział 13 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopców i dziewcząt. OSP Wielopole reprezentowały trzy drużyny, mianowicie dwie drużyny chłopięce i jedna drużyna dziewczęca. Od początku zawodów rywalizacja była zacięta. Przygotowanie zawodniczek i zawodników było na wysokim poziomie. Ostatecznie pierwsza drużyna chłopięca OSP Wielopole zajęła 4 miejsce. Druga drużyna chłopięca OSP Wielopole zajęła 2 miejsce. Natomiast drużyna dziewcząt OSP Wielopole nie miała sobie równych i zwyciężyła w swojej kategorii!

Wszyscy nasi młodzieżowcy spisali się doskonale. Niespełna trzy tygodnie intensywnych przygotowań przed zawodami przyniosły zaskakująco dobre rezultaty. Dyspozycja naszych podopiecznych to dobry prognostyk na kolejny rok. Tym bardziej, że naszą Młodzieżową Drużynę Pożarniczą stworzyliśmy niemal całkowicie od podstaw. To wymagało wielkiego zaangażowania i poświęcenia ogromnej ilości czasu. Nad przygotowaniem młodzieży do zawodów czuwało wielu strażaków. Ale największy wpływ na uzyskane wyniki miał Naczelnik druh Zdzisław Ledwoń oraz druhna Justyna Śmietana, bez których z pewnością nie byłoby to możliwe.

Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy podczas zawodów dopingowali uczestników. Dziękujemy również rodzicom naszych podopiecznych, którzy zgodzili się na to, aby ich dzieci zostały członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Wielopole i razem z nami weszły w świat pożarnictwa.

Już niebawem w naszej Galerii zamieścimy zdjęcia z zawodów, a w serwisie YouTube filmy.

• 05.10.2021r.

Terenowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP Miasta Rybnika w Rybniku-Wielopolu

Już za dwa tygodnie, w niedzielę 03 października br. o godzinie 10:00 na boisku piłkarskim przy OSP Wielopole odbędą się Terenowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP Miasta Rybnika. Zawody będą wyjątkowe! Po pierwsze dlatego, że to pierwsze strażackie zmagania zorganizowane na terenie naszego miasta po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. A po drugie dlatego, że zostaną rozegrane na świeżym powietrzu zachowując przy tym formułę zawodów halowych. Jest to spowodowane dalszymi zagrożeniami związanymi z koronawirusem i obostrzeniami obowiązującymi w przestrzeniach zamkniętych. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na to wydarzenie! Tym bardziej, że przez ostatnie kilkanaście miesięcy brakowało nam sportu pożarniczego.

• 18.09.2021r.