Oficjalna strona OSP Wielopole 


Coroczne walne zebranie sprawozdawcze

Przypominamy, że tegoroczne walne zebranie sprawozdawcze członków OSP Wielopole odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 18 marca o godz. 18:00, w naszej remizie. Obecność jest obowiązkowa. Druhowie i druhny posiadający mundury wyjściowe prosimy o przyjście w nich.

  • 15.03.2023r.
  • OSP Wielopole

Przygotowania do Halowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Miasta Rybnika

Pogoda za oknem nie rozpieszcza, ale to nie problem, żeby zacząć przygotowania do tegorocznych Halowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Miasta Rybnika, które odbędą się 2 kwietnia 2023r. Dlatego nasi młodzieżowcy trenują pod okiem swoich opiekunów druhny Justyny Śmietany i druha Zdzisława Ledwonia. Naszym drużynom oraz opiekunom życzymy wytrwałości podczas treningów i z niecierpliwością czekamy na pierwsze sportowo-pożarnicze emocje w tym roku.

  • 12.03.2023r.
  • OSP Wielopole

Wyniki X Ogólnopolskich Mistrzostw Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie 2023

Znamy już wyniki tegorocznych X Ogólnopolskich Mistrzostw Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie, które odbyły się w dniach 4-5 marca na stoku Areny Narciarskiej Jaworki-Homole w Szczawnicy (woj. małopolskie). OSP Wielopole w kategorii narciarzy reprezentowali druhowie: Marcin Zawadzki, Tomasz Zawadzki, Paweł Zawadzki i Szymon Gąszczyk.

Pierwszego dnia zawodów (sobota 4 marca br.) podczas konkurencji indywidualnej najlepszy rezultat w kategorii druhów gr. C (IMC), z czasem przejazdu 30:66 sek., uzyskał Marcin Zawadzki! W tej samej kategorii 4 lokatę z czasem przejazdu 32:49 sek. i stratą do lidera na poziomie 1:83 sek. zajął Tomasz Zawadzki. W kategorii mężczyzn gr. D (IMD) Paweł Zawadzki z czasem przejazdu 34:05 sek. i stratą do lidera 4:81 sek. zajął 19 miejsce, zaś Szymon Gąszczyk z czasem przejazdu 34:42 sek. i stratą do lidera 5:18 sek. uzyskał 20 lokatę. Warto przy tym dodać, że organizatorzy w tym roku podzielili wszystkich 161 zawodników na następuje grupy: IDA – druhny, IMA – druhowie gr. A, IMB – druhowie gr. B, IMC – druhowie gr. C, IMD – druhowie gr. D, ISBN – snowboard.

Drugiego dnia zawodów (niedziela 5 marca br.) podczas konkurencji drużynowej w slalomie gigancie drużyna OSP Wielopole we wskazanym czteroosobowym składzie w swojej kategorii (DM) zajęła 9 lokatę uzyskując czas 01:07:86 min. w pierwszym biegu i 01:03:37 min. w drugim biegu. Wielopolscy zawodnicy w klasyfikacji końcowej mieli niewielką stratę do lidera (OSP Jaworki) na poziomie 6:91 sek. Ponadto nasza drużyna w swojej kategorii jako jedyna ekipa ze śląska znalazła miejsce w pierwszej dziesiątce. Kolejni śląscy zawodnicy (OSP Suszec) zajęli dopiero 17 pozycję. Łącznie w konkurencji drużynowej mężczyzn (DM) wystartowały 23 drużyny z województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego, wielkopolskiego i podlaskiego.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom osiągniętych rezultatów i cieszymy się, że kolejny rok z rzędu reprezentowali naszą jednostkę w wymagających zimowych zawodach!

Zdjęcia z zawodów są już dostępne w naszej Galerii: zdjęcia z X Ogólnopolskich Mistrzostw Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie w Szczawnicy (kliknij i zobacz).

  • 05.03.2023r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy, działalność społeczno-wychowawczą oraz kultywuje tradycję kronikarską. Potwierdzeniem tego jest 16 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, 8 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w grupie C kobiet, prowadzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a także wydanie publikacji książkowej Historia Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole, która ukazała się w druku jesienią 2022r.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››