Oficjalna strona OSP Wielopole 


Zakup sprzętu dzięki dotacji

Dzięki podpisanej kilka dni temu umowie dotacji z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach nasza jednostka zyska nowy przenośny sprzęt oświetleniowy do wykorzystania podczas prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. Zakup sprzętu i wyposażenia dla Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole możliwy jest dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

  • 14.10.2023r.
  • OSP Wielopole

Zwycięstwo w zawodach miejskich!

Wczorajsze Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP Miasta Rybnika okazały się niezwykle pomyślne dla naszych drużyn. Przy nienajlepszej aurze nasi seniorzy oraz seniorki zwyciężyli w swoich grupach! Tym samym OSP Wielopole w zawodach miejskich w grupie A mężczyzn zdobyła 17 mistrzowski tytuł z rzędu oraz 9 mistrzowski tytuł z rzędu w grupie C kobiet. Prócz prestiżu zajęcie pierwszych miejsc w swoich grupach przyniosło też finansowe korzyści dla całej naszej jednostki, bowiem obie drużyny wygrały vouchery o wartości po 2500 złotych na zakup sprzętu pożarniczego.

OSP Wielopole w rozegranych zawodach reprezentowali:
w grupie C kobiet: Paulina Kornas, Anna Wróbel, Justyna Śmietana, Patrycja Bielec, Blanka Niemiec, Wiktoria Pietrzak, Martyna Groborz, Alicja Świeczyńska, Leszek Moskal (mechanik). Wyniki uzyskane w poszczególnych konkurencjach: sztafeta - 71 sek., ćwiczenie bojowe - 60 sek.
w grupie A mężczyzn: Marcin Moskal, Łukasz Moskal, Mariusz Moskal, Tomasz Groborz, Jarosław Cofalik, Rafał Moskal, Przemysław Walotka, Andrzej Wróbel, Tomasz Zawadzki. Wyniki uzyskane w poszczególnych konkurencjach: sztafeta - 63 sek., ćwiczenie bojowe - 44 sek.

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy wszystkim naszym zawodniczkom, zawodnikom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie drużyn do zawodów. Niebawem do sieci trafią zdjęcia oraz film z tego wydarzenia.

  • 09.10.2023r.
  • OSP Wielopole

Znamy nowy termin zawodów miejskich

Znamy już nowy termin tegorocznych seniorskich Zawodów Sportowo-Pożarnicze Miasta Rybnika w grupach A mężczyzn oraz C kobiet. Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę 8 października br. o godz. 10:00 na terenie Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego MOSiR w Rybniku przy ul. Gliwickiej 72. Niezmiennie zachęcamy Was do wspólnego kibicowania naszym drużynom i przyjścia na stadion.

  • 28.09.2023r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy, działalność społeczno-wychowawczą oraz kultywuje tradycję kronikarską. Potwierdzeniem tego jest 17 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, 9 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w grupie C kobiet, prowadzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a także wydanie publikacji książkowej Historia Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole, która ukazała się w druku jesienią 2022r.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››