Oficjalna strona OSP Wielopole 


Spływ kajakowy

Wczoraj nasi strażacy wraz z osobami towarzyszącymi, a także osoby zaprzyjaźnione z naszą jednostką uczestniczyli w spływie kajakowym zorganizowanym na rzece Rudzie. Spływ obejmował niemal dziewięciokilometrowy, meandrujący odcinek rzeki, od rybnickich Stodół do Parku Krajobrazowego Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich. Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili, choć wielu z nich po raz pierwszy usiadło w kajaku. Po 2,5 godzinnym spływie wszyscy miło spędzili czas na wspólnym grillu przygotowanym przy naszym Domu Strażaka. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za stworzenie miłej atmosfery!

  • 19.06.2022r.
  • OSP Wielopole

Msza święta z okazji obchodów Bożego Ciała

16 czerwca na placu defiladowym przy naszym Domu Strażaka odbyła się msza święta z okazji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała). Mszę odprawił ksiądz proboszcz Krystian Helbik. Uczestniczyli w niej miejscowi strażacy oraz mieszkańcy dzielnicy. Liturgii towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w organizacji tego wydarzenia!

  • 17.06.2022r.
  • OSP Wielopole

Strażacki Dzień Dziecka już za nami!

Dzisiaj przy wspaniałej pogodzie i mnóstwie atrakcji mieliśmy okazję wspólnie spędzić czas podczas "Strażackiego Dnia Dziecka" z OSP Wielopole. Ogromnie cieszymy się, że zorganizowane przez nas wydarzenie zostało przez Was tak ciepło odebrane i tak licznie nas odwiedziliście. Wierzymy, że zapewniliśmy Waszym pociechom niezliczoną ilość wrażeń i zapamiętają ten dzień na długo.

W tym miejscu dziękujemy również wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowania do tego wydarzenia. Dzięki Wam impreza przebiegła sprawnie i w bezpiecznych warunkach.

  • 05.06.2022r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy oraz działalność społeczno-wychowawczą. Potwierdzeniem tego jest 15 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, jak również liczne zwycięstwa grupy C kobiet oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››