Oficjalna strona OSP Wielopole 


Przekaż nam 1,5 swojego podatku dochodowego

Zachęcamy Was do przekazania na rzecz OSP Wielopole 1,5% podatku dochodowego. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie pod tym linkiem: kliknij i przeczytaj jak przekazać nam 1,5% podatku dochodowego.

Jeżeli macie wątpliwości, w jaki sposób to zrobić, wówczas przeczytajcie mini-poradnik, który w tym roku dla Was przygotowaliśmy: kliknij tutaj, aby przeczytać mini-poradnik. A jeśli to nie wystarczy, zachęcamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie internetowej.

  • 04.03.2023r.
  • OSP Wielopole

Regulamin Organizacyjny MDP OSP Wielopole

Uchwałą Zarządu OSP Wielopole z dnia 24.02.2023r. przyjęliśmy jako obowiązujący Regulamin Organizacyjny Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole w Rybniku. Zgodnie z zapisami zawartymi w wymienionym Regulaminie jako Zarząd podjęliśmy również uchwałę w zakresie powołania opiekuna naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz jego zastępcy. Opiekunem została członkini Zarządu druhna Justyna Śmietana, a jej zastępcą naczelnik druh Zdzisław Ledwoń. Od tej pory wymienieni opiekunowie sprawują bezpośredni nadzór nad działalnością naszych młodzieżowców. To doświadczeni strażacy, którzy posiadają odpowiednią wiedzę, umiejętności, a także doświadczenie w prowadzeniu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

  • 26.02.2023r.
  • OSP Wielopole

X Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

W dniach 4-5 marca br. w Szczawnicy-Jaworkach odbędą się X Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Od kilku lat w tym widowiskowym wydarzeniu uczestniczą również strażacy z naszej jednostki. W tym roku nie będzie inaczej! Dlatego już teraz wyczekujemy występu naszych reprezentantów i trzymamy za nich mocno kciuki.

  • 24.02.2023r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy, działalność społeczno-wychowawczą oraz kultywuje tradycję kronikarską. Potwierdzeniem tego jest 16 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, 8 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w grupie C kobiet, prowadzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a także wydanie publikacji książkowej Historia Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole, która ukazała się w druku jesienią 2022r.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››