Oficjalna strona OSP Wielopole 


Strażacki Dzień Dziecka z OSP Wielopole

W dniu 5 czerwca (niedziela) br. przy naszej remizie organizujemy "Strażacki Dzień Dziecka z OSP Wielopole". Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa maksymalnie do godziny 13:00. Z tej okazji przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Prócz tego, że najmłodsi będą mogli wejść do naszego wozu bojowego i ubrać strażacki mundur, będą mieli również okazję do wzięcia udziału w różnego rodzaju strażackich konkurencjach, które dla nich przygotowaliśmy.

W minionych latach nie organizowaliśmy podobnych imprez. Dlatego w tym roku jest inaczej! Zapowiadane wydarzenie to doskonała okazja do promowania szeroko rozumianego pożarnictwa, w tym także sportu pożarniczego, jak również do miłego spędzenia czasu w niedzielny poranek.

Współorganizatorem wydarzenia jest Klub Sportowy Wielopole. Dzięki temu na uczestników będzie czekało wiele dodatkowych atrakcji, a wśród nich m.in. dmuchańce i konkurencje piłkarskie.

Drodzy Rodzice odwiedźcie nas ze swoimi pociechami!

  • 23.05.2022r.
  • OSP Wielopole

Dziękujemy za pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Decyzją Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczery z dniem 1 maja 2022 roku część jednostek OSP z terenu Rybnika, w tym OSP Wielopole, zostanie przeniesionych na listę rezerwową miejsc zakwaterowania dla ludności uchodźczej z Ukrainy. Decyzja ta jest podyktowana przede wszystkim tym, aby Domy Strażaka poszczególnych jednostek były ponownie wykorzystywane zgodnie z ich przeznaczeniem. Ponadto sukcesywnie powiększana jest też baza kwaterunkowa w lokalizacjach niezwiązanych z działalnością pożarniczą, a sam napływ uchodźców jest dużo mniejszy aniżeli we wcześniejszych tygodniach. Na dziś w naszym Domu Strażaka nie ma już obywateli Ukrainy. Wszyscy zostali przetransportowani do innych lokalizacji.

Bardzo dziękujemy wszystkim strażakom, mieszkańcom dzielnicy oraz pozostałym osobom, które w jakimkolwiek stopniu bezinteresownie zaangażowały się w pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy przebywającym w naszej jednostce i okazali im niezwykłą życzliwość oraz wsparcie.

  • 25.04.2022r.
  • OSP Wielopole

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap miejski

Dzisiaj w Szkole Podstawowej Nr 19 w Rybniku-Kłokociniu odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom. Członkini naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Natalia Wolak w swojej kategorii wiekowej (1-4 klasa szkoły podstawowej) zajęła 1 miejsce! To pozwoliło jej na zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego Turnieju, który odbędzie się 21 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Opatowie (pow. kłobucki). Serdecznie gratulujemy Natalii osiągniętego sukcesu!

Pozostałym uczestnikom również gratulujemy uczestnictwa w Turnieju oraz dziękujemy za to, że znaleźli czas na wspólne spotkania w naszej remizie i poszerzanie swojej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i przepisów przeciwpożarowych. Przygotowaniem młodzieży do zmagań zajęli się Justyna Śmietana oraz Zdzisław Ledwoń.

  • 23.04.2022r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy oraz działalność społeczno-wychowawczą. Potwierdzeniem tego jest 15 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, jak również liczne zwycięstwa grupy C kobiet oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››