Oficjalna strona OSP Wielopole 


Nowy Zarząd w OSP Wielopole

W dniu wczorajszym w naszym Domu Strażaka odbyło się zebranie walne sprawozdawczo-wyborcze, podczas którego powołano nowy Zarząd OSP Wielopole. Jego skład ukonstytuował się następująco:

prezes: druh Artur Ledwoń
wiceprezes-naczelnik: druh Zdzisław Ledwoń
wiceprezes: druh Leszek Moskal
zastępca naczelnika: druh Łukasz Moskal
sekretarz: druh Mirosław Skupień
skarbnik: druh Andrzej Groborz
gospodarz: druh Cyprian Pietrzak
kronikarz: druh Mariusz Moskal
członek — opiekun MDP: druhna Justyna Śmietana

Zmienił się również skład Komisji Rewizyjnej, w której druha Jerzego Zdunka jako Przewodniczącego zastąpił druh Andrzej Wróbel. Pozostali członkowie, a więc druh Ireneusz Madeja i druhna Barbara Przeliorz pozostali przy swoich funkcjach.

W zebraniu uczestniczyli Prezes Zarządu Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej druh Józef Sorychta oraz Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych Miasta Rybnika druh Marek Zniszczoł. Zebranie poprowadził przewodniczący zebrania, a więc członek czynny OSP Wielopole oraz Przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Wielopole druh Wojciech Sobczak.

  • 30.08.2021r.
  • OSP Wielopole

Trzydniowa wycieczka

W terminie 8-10 października 2021 roku Rada Dzielnicy Wielopole organizuje trzydniową wycieczkę autokarową w rejony Sandomierza, Kazimierza Dolnego i Nagłowic. Noclegi będą zapewnione w Puławach. W wycieczce mogą uczestniczyć nasi strażacy wraz z osobami towarzyszącymi spoza jednostki. Koszt jednego uczestnika to 330 złotych. Zaliczka wynosi 100 złotych i musi zostać wpłacona najpóźniej do 25 sierpnia br. Do tego dnia należy również zadeklarować chęć wyjazdu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Prezesem i Naczelnikiem OSP Wielopole druhem Zdzisławem Ledwoniem.

  • 16.08.2021r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy oraz działalność społeczno-wychowawczą. Potwierdzeniem tego jest 15 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, jak również liczne zwycięstwa grupy C kobiet oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››