Oficjalna strona OSP Wielopole 


Spotkanie świąteczno-noworoczne dla seniorów

OSP Wielopole serdecznie zaprasza wszystkich seniorów z naszej dzielnicy do wzięcia udziału w spotkaniu świąteczno-noworocznym, które organizujemy 15 listopada br. o godz. 16:00 w lokalu Sahara mieszczącym się w naszym Domu Strażaka w Rybniku-Wielopolu przy ul. Podleśnej 21B. Wydarzenie jest finansowane ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego Miasta Rybnika. Zapisy prowadzimy do 6 listopada bezpośrednio u Naczelnika dh Zdzisława Ledwonia, tel. 510-820-949. Liczba miejsc jest ograniczona. Serdecznie zachęcamy do wspólnej zabawy przy oprawie muzycznej i ciepłym posiłku.

  • 27.10.2023r.
  • OSP Wielopole

Dronowy film z miejskich zawodów

Już jest! Mamy dla Was zapowiedziany wcześniej materiał zarejestrowany przy użyciu drona z tegorocznych zawodów miejskich OSP. Film zawiera fragmenty obydwu konkurencji (sztafety i bojówki) z udziałem drużyn z różnych jednostek, które brały udział w wydarzeniu. Sport pożarniczy pomimo zaciętej rywalizacji ma nas wszystkich łączyć. I takie było założenie tego krótkiego projektu. Zachęcamy do obejrzenia materiału i udostępniania go dalej! Znajdziecie go pod tym linkiem: film wideo z drona z Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP Miasta Rybnika (kliknij i zobacz).

Autorem materiału filmowego jest nasz prezes Artur Ledwoń, który zrealizował go w ramach prowadzonego przez siebie projektu o nazwie The Flying Tales. Zapraszamy na stronę internetową projektu: kliknij i przejdź na stronę projektu The Flying Tales.

Zdjęcia z zawodów miejskich

Zdjęcia z tegorocznych miejskich zawodów, jakże szczęśliwych dla naszych drużyn, są już dostępne na naszej stronie internetowej. Zapraszamy więc do naszej Galerii: zdjęcia z Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP Miasta Rybnika (kliknij i zobacz).

Niebawem na naszym kanale w serwisie YouTube zamieścimy również krótki film z tego samego wydarzenia, którego głównym zadaniem jest promowanie sportu pożarniczego i pokazanie go z nieco innej, bo podniebnej perspektywy. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, w tym przede wszystkim silnego wiatru, udało nam się zarejestrować to wydarzenie z drona! Także czekajcie cierpliwie...

  • 21.10.2023r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy, działalność społeczno-wychowawczą oraz kultywuje tradycję kronikarską. Potwierdzeniem tego jest 17 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, 9 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w grupie C kobiet, prowadzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a także wydanie publikacji książkowej Historia Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole, która ukazała się w druku jesienią 2022r.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››