Oficjalna strona OSP Wielopole 


Informacja

Z ogromnym żalem informujemy, że zmarł nasz wieloletni i zasłużony strażak druh Ryszard Juranko. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 10:00 w dniu 10 listopada br. (czwartek) w kaplicy na terenie Cmentarza Komunalnego w Rybniku przy ul. Rudzkiej. Rodzinie i najbliższym zmarłego składamy kondolencje.

  • 04.11.2022r.
  • OSP Wielopole

Budżet obywatelski 2023

Do najbliższej niedzieli 9 października trwa głosowanie nad przyszłorocznym budżetem obywatelskim Miasta Rybnika. Serdecznie zachęcamy do głosowania na projekt lokalny zaproponowany przez Radę Dzielnicy Wielopole, w którym w jednym z punktów ujęto zakupy na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole w postaci: jednego ubrania specjalistycznego 2 częściowego typu RAPTOR NXT-GOLD, około 10 sztuk rękawic technicznych uniwersalnych do używania podczas akcji ratowniczych oraz wyciągarki na prąd sieciowy jednofazowy 230V o udźwigu ok. 250-300 kg na wyposażenie wieży do suszenia węży strażackich.

Szczegóły dotyczące głosowania znajdziecie na stronie miasta Rybnika pod tym linkiem: kliknij i sprawdź szczegóły dotyczące głosowania. Natomiast szczegóły dotyczące wielopolskiego projektu "Zintegrowane Wielopole 2023" znajdziecie pod tym linkiem: kliknij i przeczytaj o projekcie "Zintegrowane Wielopole 2023".

  • 06.10.2022r.
  • OSP Wielopole

Miejskie zawody już za nami

Dzisiaj przy słonecznej pogodzie na stadionie lekkoatletycznym MOSiR w Rybniku miała miejsce zacięta rywalizacja drużyn strażackich z wszystkich 14. jednostek OSP Miasta Rybnika. Nasze strażaczki oraz strażacy nie zawiedli, i pomimo dwuletniej pandemicznej przerwy, znowu wygrali! W grupie A mężczyzn i grupie C kobiet OSP Wielopole nie miało sobie równych. Tym samym seniorki sięgnęły po ósmy tytuł mistrzowski z rzędu, a seniorzy po szesnasty! Nasze dwie młodzieżowe drużyny w kategorii dziewcząt oraz chłopców również pokazały wielkiego ducha walki i zajęły 4 lokaty.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy dopingowali nasze drużyny na stadionie, a także tym, którzy nie mogli być dzisiaj z nami, ale trzymali za nas kciuki.

Zdjęcia z tego wydarzenia znajdziecie w naszej Galerii pod tym linkiem: zdjęcia z Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP Miasta Rybnika (kliknij i zobacz).

  • 02.10.2022r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy, działalność społeczno-wychowawczą oraz kultywuje tradycję kronikarską. Potwierdzeniem tego jest 16 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, 8 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w grupie C kobiet, prowadzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a także wydanie publikacji książkowej Historia Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole, która ukazała się w druku jesienią 2022r.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››