Oficjalna strona OSP Wielopole 


Archiwalne zdjęcia z zawodów miejskich

Nieprzerwanie od 2005 roku nasza męska drużyna w grupie A nie ma sobie równych w zawodach Sportowo-Pożarniczych Miasta Rybnika. Jednak przed 2005 rokiem OSP Wielopole również brała udział w zawodach miejskich. W archiwum naszej jednostki udało się odnaleźć zdjęcia pochodzące z 2004 roku. Od teraz są one również dostępne w naszej internetowej galerii. Zachęcamy do ich przeglądania.

Zdjęcia z Zawodów Sportowo-Pożarniczych Miasta Rybnika z 2004 roku.

  • 08.01.2017r.
  • OSP Wielopole

Mikołajkowa wizyta w rybnickim Domu Dziecka

Na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku z inicjatywy druha Szymona Gąszczyka przeprowadzono zbiórkę pieniędzy oraz słodyczy na rzecz rybnickiego Domu Dziecka znajdującego się przy ul. Powstańców Śląskich 44. Darczyńcami byli członkowie OSP Wielopole, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 w Rybniku oraz osoby związane z Fundacją EDF Polska z siedzibą przy ul. Podmiejskiej w Rybniku. Wszystkie zebrane prezenty w dniu 6 grudnia 2016r. zostały przekazane podopiecznym Domu Dziecka. Z wizytą do wychowanków placówki pojechali druhowie: Leszek Moskal, Szymon Gąszczyk, Jarosław Cofalik, Tomasz Groborz, Marek Winch oraz druhny: Patrycja Bielec i Agnieszka Bojko.

Mikołajkowa akcja naszych strażaków sprawiła wiele radości dzieciom i okazała się znakomitą okazją do bezinteresownej pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują.

Zdjęcia z opisanego wydarzenia są już dostępne w naszej galerii zdjęć.

  • 04.01.2017r.
  • OSP Wielopole

Świąteczny czas

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim druhnom, druhom, osobom angażującym się w życie jednostki oraz miłym Gościom odwiedzającym naszą stronę internetową. Niech ten radosny czas będzie wypełniony wiarą, miłością i nadzieją, a nadchodzący Nowy Rok przyniesie same pomyślności.

  • 23.12.2016r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy oraz działalność społeczno-wychowawczą. Potwierdzeniem tego jest 15 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, jak również liczne zwycięstwa grupy C kobiet oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››