Oficjalna strona OSP Wielopole 


Otwarty Turniej Wiedzy Pożarniczej (etap miejski) - wyniki oraz II Halowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Miasta Rybnika

W dniu 24 marca br. w Domu Strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej w Gotartowicach odbyły się miejskie eliminacje Otwartego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Na poziomie szkoły podstawowej naszą jednostkę reprezentowali: Martyna Szulik i Anita Nowrot, na poziomie szkoły gimnazjalnej: Laura Szulik, Magdalena Malik, Emilia Niewelt, Emilia Łępicka, Martyna Rydzkowska, Szymon Matkowski, Przemysław Walotka, Paweł Myl i Maciej Leżoch, natomiast na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej: Marcelin Rydzkowski. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli Przemysław Walotka i Marcelin Rydzkowski, dzięki czemu zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Otwartego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Przygotowaniem młodzieży do turnieju zajęli się druhowie Zdzisław Ledwoń oraz Leszek Moskal. Wszystkim uczestnikom i uczestniczkom raz jeszcze serdecznie gratulujemy! W naszej Galerii znalazły się już zdjęcia z tego wydarzenia:

Zdjęcia z Otwartego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Rybniku — Gotartowicach (etap miejski) (kliknij i zobacz).

Ponadto w dniu 5 kwietnia 2018 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku — Boguszowicach odbyły się II Halowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Miasta Rybnika. Nasze zawodniczki w grupie dziewcząt, ponownie jak w roku ubiegłym, zdeklasowały swoje rywalki i zajęły 1 miejsce. Tym razem również nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Chłopców, która zgodnie z regulaminem zawodów startowała w składzie mieszanym (dziewczyny i chłopcy), uzyskała najwyższą lokatę. W czasie zawodów obecni byli m.in.: Prezes Zarządu Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej druh Józef Sorychta, Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych Miasta Rybnika druh Marek Zniszczoł, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku mł. bryg. Wojciech Kruczek, przedstawiciele Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku mł. bryg. Sebastian Dziedzioch i st. sekc. Radosław Dziurok, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Rybnika Pan Janusz Abrachamowicz. Doskonałe rezultaty naszych młodzieżowców są wynikiem wytężonej i systematycznej pracy. W ich przygotowanie do zawodów zaangażowanych było wiele druhów i druhen z naszej jednostki. Jednak najwięcej czasu poświęcili temu zadaniu druhowie: Zdzisław Ledwoń (opiekun naszych drużyn), Leszek Moskal, Marcin Szweda, Tomasz Groborz, Jarosław Cofalik oraz druhna: Justyna Śmietana. Ponadto w przygotowaniu toru przeszkód do treningów pomagali także druhowie: Ryszard Moskal, Łukasz Moskal, Roman Śmietana, Mirosław Skupień, Norbert Zimoń, Adam Niesobski. W naszej Galerii znalazły się już zdjęcia z tego wydarzenia:

Zdjęcia z II Halowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Miasta Rybnika (kliknij i zobacz).

  • 06.04.2018r.
  • OSP Wielopole

Życzenia Wielkanocne

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzymy Wam, aby nadchodzący czas był czasem duchowej odnowy, umacniania wiary, radości, miłość i rodzinnego ciepła. Niech chwile spędzone z najbliższymi będą dla Was ukojeniem od codziennych obowiązków i problemów. Wesołych Świąt!

  • 29.03.2018r.
  • OSP Wielopole

OSP Wielopole bez samochodu bojowego

Po 30. latach użytkowania samochodu bojowego STAR 244 typu GBM 2,5/8 z 1988r., nasz wysłużony i jedyny pojazd nie przeszedł przeglądu technicznego. Diagnosta stwierdził nieskuteczny układ hamowania, uszkodzone mocowania zbiornika wody (z powodu korozji), wyciek oleju z silnika oraz z przedniego mostu (z powodu starych i zużytych uszczelnień), a także skorodowaną zabudowę pożarniczą. W związku z tym samochód bojowy OSP Wielopole został rozbrojony ze sprzętu pożarniczego, a następnie przekazany przez Zarząd naszej jednostki do garażu należącego do OSP Stodoły, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje Urzędu Miasta Rybnika, który jest jego właścicielem. Od tego momentu OSP Wielopole pozostało bez samochodu bojowego.

Zajrzyj do naszej Galerii i zobacz zdjęcia naszego wysłużonego samochodu bojowego:

Dom Strażaka OSP Wielopole oraz samochód bojowy OSP Wielopole — STAR 244 typu GBM 2,5/8 (kliknij i zobacz).

  • 16.03.2018r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy, działalność społeczno-wychowawczą oraz kultywuje tradycję kronikarską. Potwierdzeniem tego jest 17 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, 9 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w grupie C kobiet, prowadzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a także wydanie publikacji książkowej Historia Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole, która ukazała się w druku jesienią 2022r.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››