Oficjalna strona OSP Wielopole 


Festyn Dni Wielopola

Już w najbliższy weekend, jak co roku przy naszym Domu Strażaka, odbędzie się Festyn Dni Wielopola, którego organizatorami są: Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole oraz Rada Dzielnicy Wielopole.

W sobotę (25 czerwca) impreza rozpocznie się o godzinie 16.00. Natomiast w niedzielę (26 czerwca) o godzinie 17.00. Dla uczestników przewidziane są liczne atrakcje. Dokładniejsze informacje znajdziecie na naszym facebookowym profilu: program Festynu Dni Wielopola.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

  • 21.06.2016r.
  • OSP Wielopole

Powrót do 2006 roku

Pamiętacie Zawody Sportowo-Pożarnicze Miasta Rybnika z 2006 roku? To było doskonałe widowisko, w którym nasza drużyna gr. A mężczyzn zajęła I lokatę i zdeklasowała rywali. Po długich poszukiwaniach udało nam się odznaleźć zagubiony materiał wideo z tamtych zmagań. Całość została zarejestrowana przez druhnę Bogumiłę Ledwoń. Nagranie z kamery VHS nie może się równać z dzisiejszymi nagraniami cyfrowymi, stąd nienajlepsza jakość filmu. Poza tym nieubłaganie kończące się miejsce na kasecie sprawiło, że dysponujemy tylko materiałem ze sztafety. Jednak mimo to, warto wrócić do tamtych pięknych chwil i przypomnieć sobie zawody sprzed dekady.

Film dostępny jest na naszym kanale w serwisie youtube.com pod poniższym linkiem:
OSP Wielopole Gr. A mężczyzn — Zawody Sportowo-Pożarnicze Miasta Rybnika (2006 rok).

  • 18.06.2016r.
  • OSP Wielopole

Sztandar Organizacyjny OSP Wielopole z 1924 roku

W zbiorach Muzeum w Rybniku znajduje się Sztandar Organizacyjny OSP Wielopole. W 1924 roku naczelnik gminy Wielopole i zarazem ówczesny Prezes naszej jednostki, druh Alojzy Dziuba, uroczyście przekazał go strażakom. Sztandar został ufundowany ze składek mieszkańców Wielopola.

Dziś, po latach, dzięki życzliwości Dyrekcji Muzeum w Rybniku oraz pomocy Pana Dawida Kellera, w galerii zdjęć zamieszczono zdjęcia Sztandaru Organizacyjnego OSP Wielopole z 1924 roku wykonane przez Panią Celestynę Chlubek-Adamczyk.

Jest to niezwykle cenna pamiątka z dziejów OSP Wielopole, którą teraz każdy w dowolnej chwili może zobaczyć.

  • 14.06.2016r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy oraz działalność społeczno-wychowawczą. Potwierdzeniem tego jest 15 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, jak również liczne zwycięstwa grupy C kobiet oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››