Oficjalna strona OSP Wielopole 


Otwarty Turniej Wiedzy Pożarniczej (etap wojewódzki) - wyniki

W dniu 28 kwietnia w Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Krzepicach odbyły się Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Jednostkę OSP Wielopole reprezentował członek naszej chłopięcej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, Przemysław Walotka. Naszemu zawodnikowi gratulujemy zaangażowania i chęci poszerzania wiedzy pożarniczej. Wierzymy, że zdobyte przez niego doświadczenia oraz cenne informacje w przyszłości zaprocentują. Przygotowaniem młodzieżowca do turnieju zajął się druh Zdzisław Ledwoń. W naszej Galerii znalazły się już zdjęcia z tego wydarzenia:

Zdjęcia z Eliminacji Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Krzepicach (etap wojewódzki) (kliknij i zobacz).

  • 28.04.2018r.
  • OSP Wielopole

Otwarty Turniej Wiedzy Pożarniczej (etap miejski) - wyniki oraz II Halowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Miasta Rybnika

W dniu 24 marca br. w Domu Strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej w Gotartowicach odbyły się miejskie eliminacje Otwartego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Na poziomie szkoły podstawowej naszą jednostkę reprezentowali: Martyna Szulik i Anita Nowrot, na poziomie szkoły gimnazjalnej: Laura Szulik, Magdalena Malik, Emilia Niewelt, Emilia Łępicka, Martyna Rydzkowska, Szymon Matkowski, Przemysław Walotka, Paweł Myl i Maciej Leżoch, natomiast na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej: Marcelin Rydzkowski. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli Przemysław Walotka i Marcelin Rydzkowski, dzięki czemu zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Otwartego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Przygotowaniem młodzieży do turnieju zajęli się druhowie Zdzisław Ledwoń oraz Leszek Moskal. Wszystkim uczestnikom i uczestniczkom raz jeszcze serdecznie gratulujemy! W naszej Galerii znalazły się już zdjęcia z tego wydarzenia:

Zdjęcia z Otwartego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Rybniku — Gotartowicach (etap miejski) (kliknij i zobacz).

Ponadto w dniu 5 kwietnia 2018 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku — Boguszowicach odbyły się II Halowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Miasta Rybnika. Nasze zawodniczki w grupie dziewcząt, ponownie jak w roku ubiegłym, zdeklasowały swoje rywalki i zajęły 1 miejsce. Tym razem również nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Chłopców, która zgodnie z regulaminem zawodów startowała w składzie mieszanym (dziewczyny i chłopcy), uzyskała najwyższą lokatę. W czasie zawodów obecni byli m.in.: Prezes Zarządu Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej druh Józef Sorychta, Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych Miasta Rybnika druh Marek Zniszczoł, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku mł. bryg. Wojciech Kruczek, przedstawiciele Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku mł. bryg. Sebastian Dziedzioch i st. sekc. Radosław Dziurok, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Rybnika Pan Janusz Abrachamowicz. Doskonałe rezultaty naszych młodzieżowców są wynikiem wytężonej i systematycznej pracy. W ich przygotowanie do zawodów zaangażowanych było wiele druhów i druhen z naszej jednostki. Jednak najwięcej czasu poświęcili temu zadaniu druhowie: Zdzisław Ledwoń (opiekun naszych drużyn), Leszek Moskal, Marcin Szweda, Tomasz Groborz, Jarosław Cofalik oraz druhna: Justyna Śmietana. Ponadto w przygotowaniu toru przeszkód do treningów pomagali także druhowie: Ryszard Moskal, Łukasz Moskal, Roman Śmietana, Mirosław Skupień, Norbert Zimoń, Adam Niesobski. W naszej Galerii znalazły się już zdjęcia z tego wydarzenia:

Zdjęcia z II Halowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Miasta Rybnika (kliknij i zobacz).

  • 06.04.2018r.
  • OSP Wielopole

Życzenia Wielkanocne

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzymy Wam, aby nadchodzący czas był czasem duchowej odnowy, umacniania wiary, radości, miłość i rodzinnego ciepła. Niech chwile spędzone z najbliższymi będą dla Was ukojeniem od codziennych obowiązków i problemów. Wesołych Świąt!

  • 29.03.2018r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy, działalność społeczno-wychowawczą oraz kultywuje tradycję kronikarską. Potwierdzeniem tego jest 17 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, 9 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w grupie C kobiet, prowadzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a także wydanie publikacji książkowej Historia Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole, która ukazała się w druku jesienią 2022r.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››