Oficjalna strona OSP Wielopole 


Powrót do 2006 roku

Pamiętacie Zawody Sportowo-Pożarnicze Miasta Rybnika z 2006 roku? To było doskonałe widowisko, w którym nasza drużyna gr. A mężczyzn zajęła I lokatę i zdeklasowała rywali. Po długich poszukiwaniach udało nam się odznaleźć zagubiony materiał wideo z tamtych zmagań. Całość została zarejestrowana przez druhnę Bogumiłę Ledwoń. Nagranie z kamery VHS nie może się równać z dzisiejszymi nagraniami cyfrowymi, stąd nienajlepsza jakość filmu. Poza tym nieubłaganie kończące się miejsce na kasecie sprawiło, że dysponujemy tylko materiałem ze sztafety. Jednak mimo to, warto wrócić do tamtych pięknych chwil i przypomnieć sobie zawody sprzed dekady.

Film dostępny jest na naszym kanale w serwisie youtube.com pod poniższym linkiem:
OSP Wielopole Gr. A mężczyzn — Zawody Sportowo-Pożarnicze Miasta Rybnika (2006 rok).

  • 18.06.2016r.
  • OSP Wielopole

Sztandar Organizacyjny OSP Wielopole z 1924 roku

W zbiorach Muzeum w Rybniku znajduje się Sztandar Organizacyjny OSP Wielopole. W 1924 roku naczelnik gminy Wielopole i zarazem ówczesny Prezes naszej jednostki, druh Alojzy Dziuba, uroczyście przekazał go strażakom. Sztandar został ufundowany ze składek mieszkańców Wielopola.

Dziś, po latach, dzięki życzliwości Dyrekcji Muzeum w Rybniku oraz pomocy Pana Dawida Kellera, w galerii zdjęć zamieszczono zdjęcia Sztandaru Organizacyjnego OSP Wielopole z 1924 roku wykonane przez Panią Celestynę Chlubek-Adamczyk.

Jest to niezwykle cenna pamiątka z dziejów OSP Wielopole, którą teraz każdy w dowolnej chwili może zobaczyć.

  • 14.06.2016r.
  • OSP Wielopole

Zdjęcia z obchodów 110-lecia OSP Wielopole

Od dziś istnieje możliwość zakupu płyty dvd zawierającej zdjęcia z uroczystości 110-lecia naszej jednostki. Zdjęcia wykonała i przygotowała Bożena Burda. Koszt jednej płyty (około 200 zdjęć) wynosi 15 złotych. Dodatkowo istnieje możliwość zakupu wydrukowanego zdjęcia grupowego w formacie A4. Jego koszt to także 15 złotych.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny z Prezesem Ryszardem Moskalem lub Naczelnikiem Zdzisławem Ledwoniem albo wysłanie wiadomości poprzez formularz kontaktowy na naszej stronie.

  • 09.06.2016r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy, działalność społeczno-wychowawczą oraz kultywuje tradycję kronikarską. Potwierdzeniem tego jest 16 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, 8 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w grupie C kobiet, prowadzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a także wydanie publikacji książkowej Historia Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole, która ukazała się w druku jesienią 2022r.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››