Oficjalna strona OSP Wielopole 


Zimowe zawody w Szczawnicy - podsumowanie

W weekend 11-12 lutego 2017 roku na stoku Areny Narciarskiej Jaworki–Homole w Szczawnicy odbyła się V edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Organizatorzy po raz kolejny wykazali się profesjonalizmem i doskonale przygotowali trasę zjazdową o długości 510 metrów, na której przy pięknej słonecznej pogodzie rywalizowało ze sobą ponad 230 zawodników z całej Polski. Pierwszego dnia druhny i druhowie startowali indywidualnie w slalomie gigancie. Natomiast drugiego dnia odbyła się widowiskowa konkurencja drużynowa Strażacki Slalom Gigant, polegająca na jak najszybszym pokonaniu wskazanej trasy z jednoczesnym trzymaniem w rękach rozwiniętego węża strażackiego.

OSP Wielopole reprezentowały dwie druhny i sześciu druhów. W klasyfikacji drużynowej mężczyzn obrońcy mistrzowskiego tytułu sprzed roku, druhowie: Szymon Gąszczyk, Paweł Zawadzki, Marcin Zawadzki, Tomasz Zawadzki, zajęli 2 miejsce. W klasyfikacji drużyn mieszanych (druhny i druhowie) zespół OSP Wielopole w składzie: Patrycja Bielec, Justyna Śmietana, Jakub Borek, Jarosław Cofalik zajął 3 lokatę. W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn spośród wszystkich naszych zawodników najlepszy rezultat osiągnął Marcin Zawadzki, zajmując 2 miejsce. Pozostali uczestnicy uplasowali się kolejno na: 7 miejscu — Tomasz Zawadzki, 10 miejscu — Paweł Zawadzki, 18 miejscu — Szymon Gąszczyk, 33 miejscu — Jakub Borek, 50 miejscu — Jarosław Cofalik. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej kobiet 10 miejsce zajęła Patrycja Bielec, a 12 miejsce — Justyna Śmietana.

Atmosfera w czasie zawodów była znakomita. Na stoku, prócz startujących, obecni byli także kibice z całej Polski, w tym druhowie: Leszek Moskal, Mirosław Skupień, Norbert Zimoń oraz Barbara Zimoń, którzy przyjechali wspierać zawodników, jak również turyści odwiedzający Pieniny w czasie ferii zimowych.

  • 15.02.2017r.
  • OSP Wielopole

Zimowe zawody w Szczawnicy

To już dziś! Trzymajmy kciuki za nasze drużyny biorące udział w V Ogólnopolskich Mistrzostwach Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie na stoku Areny Narciarskiej Jaworki-Homole w Szczawnicy! Wkrótce na naszej stronie pojawią się szczegółowe informacje dotyczące tego wydarzenia.

  • 11.02.2017r.
  • OSP Wielopole

Walne zebranie sprawozdawcze

Informujemy, że w dniu 18 lutego br. (sobota) w naszej jednostce odbędzie się walne zebranie sprawozdawcze. Szczegóły dotyczące zebrania przekazane zostaną w późniejszym terminie. Mimo to, już teraz prosimy wszystkie nasze druhny i druhów o obecność.

  • 26.01.2017r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy, działalność społeczno-wychowawczą oraz kultywuje tradycję kronikarską. Potwierdzeniem tego jest 16 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, 8 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w grupie C kobiet, prowadzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a także wydanie publikacji książkowej Historia Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole, która ukazała się w druku jesienią 2022r.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››