Oficjalna strona OSP Wielopole 


Obchody Dnia Dziecka

W dniu dzisiejszym z okazji obchodów Dnia Dziecka przy Domu Strażaka OSP Wielopole z inicjatywy Rady Dzielnicy Wielopole miały miejsce liczne atrakcje dla dzieci. Wśród nich był również pokaz umiejętności strażaków z naszej jednostki podczas gaszenia płonącego samochodu. Dzieci z wielkim zaciekawieniem obserwowały zmagania strażaków. Mamy nadzieję, że Wam się podobało. Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i raz jeszcze życzymy wszystkim dzieciom wszelkich pomyślności!

Zdjęcia z pokazu strażackiego OSP Wielopole podczas obchodów Dnia Dziecka w Rybniku — Wielopolu (zdjęcia wykonała druhna Bogumiła Ledwoń).

  • 01.06.2017r.
  • OSP Wielopole

Podsumowanie Halowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Po raz pierwszy od wielu lat, z inicjatywy Miejskiego Związku OSP RP w Rybniku, w dniu 28 maja w hali sportowej przy Gimnazjum nr 11 należącym do Zespołu Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku — Niedobczycach odbyły się Halowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W zawodach wystartowało 5 drużyn dziewczęcych i 11 drużyn chłopięcych z miasta Rybnika. Gościnnie wzięli w nich udział także zawodnicy z OSP Świerklany.

Nasze zawodniczki w grupie dziewcząt zdeklasowały swoje rywalki i zajęły 1 miejsce. Natomiast nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Chłopców, która zgodnie z regulaminem zawodów startowała w składzie mieszanym (dziewczyny i chłopcy) uzyskała 2 lokatę.

Tak dobre rezultaty osiągnięte przez Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z OSP Wielopole są wynikiem wielkiego zdeterminowania i woli zwycięstwa naszych zawodników, a także wielu treningów i spotkań, które odbywały się regularnie przy naszym Domu Strażaka w czasie ostatnich tygodni.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie, a w szczególności Naczelnikowi OSP Wielopole, druhowi Zdzisławowi Ledwoniowi, który przy wsparciu wielu druhów i druhen z naszej jednostki doprowadził nasze Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze na najwyższe miejsca podium.

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy naszym zawodniczkom i zawodnikom! Osiągnięte przez Was wyniki są wspaniałym uwieńczeniem Waszych intensywnych treningów.

Zdjęcia z Halowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych MDP w Rybniku — Niedobczycach.
Filmy z Halowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych MDP w Rybniku — Niedobczycach.
(zdjęcia i filmy wykonała druhna Bogumiła Ledwoń).

  • 29.05.2017r.
  • OSP Wielopole

Tragiczna wiadomość

W dniu dzisiejszym dotarła do nas tragiczna wiadomość. Śmierć poniósł nasz kolega i wieloletni strażak OSP Wielopole, druh Tadeusz Zieleźny.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 9:00 w dniu 26 maja 2017r., tj. w najbliższy piątek w kaplicy cmentarnej na cmentarzu przy ul. Rudzkiej w Rybniku.

  • 23.05.2017r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy, działalność społeczno-wychowawczą oraz kultywuje tradycję kronikarską. Potwierdzeniem tego jest 16 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, 8 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w grupie C kobiet, prowadzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a także wydanie publikacji książkowej Historia Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole, która ukazała się w druku jesienią 2022r.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››