Oficjalna strona OSP Wielopole 


Nowości w kronice

Dzięki uprzejmości naszego kolegi druha Tadeusza Niesobskiego po raz kolejny strażacka kronika OSP Wielopole została uzupełniona o nowe fotografie i fakty. Tym razem zachęcamy Was do przeglądania zdjęć:

z XVII Miejskich Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP w Rybniku z 1991 roku (kliknij i zobacz)
z oczekiwania na podmianę strażaków podczas pożaru w Kuźni Raciborskiej z 1992 roku (kliknij i zobacz)
z przygotowań do obchodów Dnia Strażaka przy Domu Strażaka OSP Wielopole z 1994 roku (kliknij i zobacz)
z XI Rejonowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych MDP Rejonu Rybnickiego z 1995 roku (kliknij i zobacz)
samochodu bojowego OSP Wielopole Star 25 z 1995 roku (kliknij i zobacz)

  • 22.11.2017r.
  • OSP Wielopole

W tym roku znowu pomagamy

Pamiętacie zeszłoroczną zbiórkę słodyczy oraz pieniędzy na rzecz dzieci i młodzieży z rybnickiego Domu Dziecka znajdującego się przy ul. Powstańców Śląskich 44? Dla przypomnienia pod tym linkiem znajdziecie kilka zdjęć z tego wydarzenia:

mikołajkowa wizyta w rybnickim Domu Dziecka przy ul. Powstańców Śląskich 44 (kliknij i zobacz).

W związku z tym, że rok temu zrobiliśmy wiele dobrego i nasza akcja, której inicjatorem był druh Szymon Gąszczyk, odniosła wielki sukces, w tym roku również chcielibyśmy Was prosić o wsparcie dla wychowanków wskazanej placówki. Pokażmy, że mamy wielkie serca! Pieniądze w kwocie 20 złotych zbiera druh Jarek Cofalik, natomiast zbiórką słodyczy zajmuje się druh Szymon Gąszczyk.

  • 12.11.2017r.
  • OSP Wielopole

Wyjazd do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza dziewcząt i chłopców OSP Wielopole stanęła na wysokości zadania i odniosła liczne sukcesy na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Po wielu treningach i wyrzeczeniach nadszedł czas na relaks i odpoczynek. A może by tak spędzić ten czas aktywnie? Jak najbardziej! Tym razem miejscem dobrej zabawy stał się Park Wodny w Tarnowskich Górach, gdzie nasza młodzież w zeszłą sobotę pojechała wraz z opiekunami.

Zobaczcie pamiątkowe zdjęcie z tego wyjazdu:

wyjazd MDP do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach (kliknij i zobacz).

  • 10.11.2017r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy, działalność społeczno-wychowawczą oraz kultywuje tradycję kronikarską. Potwierdzeniem tego jest 17 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, 9 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w grupie C kobiet, prowadzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a także wydanie publikacji książkowej Historia Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole, która ukazała się w druku jesienią 2022r.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››