Oficjalna strona OSP Wielopole 


Spotkanie z mundurem przy Domu Strażaka

19 lipca bieżącego roku na placu przy naszym Domu Strażaka odbyły się zajęcia zorganizowane dla dzieci w ramach akcji Wakacje na Saharze. Zabawy z najmłodszymi sfinansowano z budżetu obywatelskiego miasta Rybnika na rok 2017. Poprowadzili je członkowie rybnickiej fundacji Byle do wiosny. Motywem przewodnim środowego spotkania było poznanie z bliska pracy policjantów oraz strażaków. W związku z tym druhowie z naszej jednostki, zaraz po części przygotowanej przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, zaprezentowali dzieciom krótki pokaz i opowiedzieli im o pracy strażaka. Po części oficjalnej wszystkie dzieci mogły pobawić się w rozłożonej przez naszych strażaków kurtynie wodnej, która dostarczyła im wiele radości.

Zdjęcia z tego wydarzenia znajdziecie w naszej galerii:

Spotkanie z mundurem przy Domu Strażaka OSP Wielopole (kliknij i zobacz)
(zdj. Andrzej Gorzawski / Młode Wielopole).

  • 26.07.2017r.
  • OSP Wielopole

Kronikarskie nowości

Dzięki uprzejmości naszego kolegi druha Tadeusza Niesobskiego strażacka kronika OSP Wielopole została powiększona o nowe wspaniałe fotografie. Tym razem przenosimy się do roku 1994, gdy odbywały się X Rejonowe Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP i OSP Rejonu Rybnickiego w Rybniku — Kłokocinie. W zawodach tych startowały dwie drużyny z naszej jednostki (w grupie II MDP chłopców oraz w grupie A mężczyzn):

X Rejonowe Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP i OSP Rejonu Rybnickiego z 1994 roku w Rybniku — Kłokocinie (kliknij i zobacz).

Dodatkowo w archiwum OSP Wielopole udało nam się odnaleźć zdjęcie pochodzące z 2001 roku, które zostało wykonane przy parafialnym kościele w Wielopolu z okazji jubileuszu 60-tej rocznicy ślubu nieżyjącego już dziś druha Ernesta Gawrona:

jubileusz 60-tej rocznicy ślubu druha Ernesta Gawrona (kliknij i zobacz).

  • 16.07.2017r.
  • OSP Wielopole

Festyn Dni Wielopola

Serdecznie zapraszamy Was na coroczny festyn Dni Wielopola, który odbędzie się w dniach 15-16.07.2017r. przy naszym Domu Strażaka w Rybniku — Wielopolu. Czeka na Was wiele atrakcji i mnóstwo świetnej zabawy! Nie może Was zabraknąć.

  • 12.07.2017r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy, działalność społeczno-wychowawczą oraz kultywuje tradycję kronikarską. Potwierdzeniem tego jest 17 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, 9 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w grupie C kobiet, prowadzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a także wydanie publikacji książkowej Historia Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole, która ukazała się w druku jesienią 2022r.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››