Oficjalna strona OSP Wielopole 


Tragiczna wiadomość

W dniu dzisiejszym dotarła do nas tragiczna wiadomość. Śmierć poniósł nasz kolega i wieloletni strażak OSP Wielopole, druh Tadeusz Zieleźny.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 9:00 w dniu 26 maja 2017r., tj. w najbliższy piątek w kaplicy cmentarnej na cmentarzu przy ul. Rudzkiej w Rybniku.

  • 23.05.2017r.
  • OSP Wielopole

Zabezpieczenie zawodów rowerowych Bike Atelier MTB Maraton

To był intensywny weekend dla naszych strażaków. W sobotę uczestniczyliśmy w porządkowaniu cmentarza przy ul. Weteranów w Rybniku-Wielopolu, z czego relację fotograficzną możecie zobaczyć w naszej galerii zdjęć. Natomiast w niedzielę zabezpieczaliśmy imprezę rowerową pod nazwą Bike Atelier MTB Maraton. Na starcie zawodów stanęło prawie 800 zawodników z całego kraju, którzy rywalizowali ze sobą w kilku kategoriach — pro, hobby, family i kids. Wyścig rozpoczął się w Ośrodku Rekreacyjno-Sportowym Ruda przy ul. Gliwickiej w Rybniku i prowadził przez leśne ścieżki, których w naszym mieście nie brakuje. O bezpieczeństwo zawodników podczas przejazdu dbało wiele służb, w tym druhowie z OSP Wielopole.

Zdjęcia z zabezpieczenia wyścigu rowerowego Bike Atelier MTB Maraton.

  • 08.05.2017r.
  • OSP Wielopole

Prace porządkowe na cmentarzu przy ul. Weteranów w Wielopolu

Dzisiaj strażacy z OSP Wielopole wraz z członkami stowarzyszenia Forum Obywateli Rybnika oraz przedstawicielami Zapomnianego Rybnika uczestniczyli w pracach porządkowych związanych z usuwaniem drzew oraz porządkowaniem gałęzi na terenie dawnego cmentarza przy ul. Weteranów w Rybniku-Wielopolu. Cmentarz położony jest w lesie nieopodal nieistniejącego już dzisiaj boiska do piłki nożnej, dawniej nazywanego przez mieszkańców dzielnicy Astala. W miejscu tym, do roku 1945 włącznie, odbywały się pochówki pacjentów Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych mieszczącego się przy ul. Gliwickiej w Rybniku. Zdecydowaną większość grobów oznaczono wówczas jedynie niewielkimi kamiennymi tabliczkami umieszczonymi w ziemi, które nie zawierają danych osobowych osób zmarłych.

Zdjęcia z porządkowania dawnego cmentarza przy ul. Weteranów w Rybniku-Wielopolu.

  • 06.05.2017r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy, działalność społeczno-wychowawczą oraz kultywuje tradycję kronikarską. Potwierdzeniem tego jest 17 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, 9 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w grupie C kobiet, prowadzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a także wydanie publikacji książkowej Historia Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole, która ukazała się w druku jesienią 2022r.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››