Oficjalna strona OSP Wielopole 


Przygotowania do Halowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych MDP

W tym roku po raz pierwszy od wielu lat z inicjatywy Miejskiego Związku OSP RP w Rybniku organizowane są Halowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Zawody odbędą się 28 maja br. o godzinie 10.00 w hali sportowej MOSiRu w Rybniku-Niedobczycach. W związku z tym, że do wydarzenia pozostało niewiele czasu, a chęci, zapał i oczekiwania członków naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej są duże, rozpoczęliśmy intensywne przygotowania. W naszej galerii znajdziecie już zdjęcia z ostatniego treningu MDP OSP Wielopole.

Zdjęcia z przygotowań do Halowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych MDP 2017.

  • 06.05.2017r.
  • OSP Wielopole

Obchody majowe

W dniu 3 maja br. (środa) zapraszamy wszystkie nasze druhny, druhów oraz członków MDP na godzinę 10.15 do naszej remizy. Stamtąd o godzinie 10.30 wspólnie przemaszerujemy do kościoła parafialnego na mszę świętą, która odbędzie się o godzinie 11.00. Osoby, które posiadają mundury galowe, prosimy o ich ubranie.

  • 30.04.2017r.
  • OSP Wielopole

Przekaż nam 1% swojego podatku dochodowego

Przypominamy, że trwa okres rozliczeniowy. W związku z tym jak co roku gorąco zachęcamy wszystkich do przekazania 1% swojego podatku dochodowego na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole. Przekazane środki pozwolą nam na dalszy rozwój naszej jednostki. Za okazaną pomoc już teraz serdecznie Wam dziękujemy.

Nasz numer KRS: 0000116212.
Cel szczegółowy: OSP Wielopole, ul. Podleśna 21B, 44-207 Rybnik, woj. śląskie.

  • 26.04.2017r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy, działalność społeczno-wychowawczą oraz kultywuje tradycję kronikarską. Potwierdzeniem tego jest 17 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, 9 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w grupie C kobiet, prowadzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a także wydanie publikacji książkowej Historia Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole, która ukazała się w druku jesienią 2022r.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››