Oficjalna strona OSP Wielopole 


Otwarty Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu dzisiejszym o godzinie 10:00 w OSP Boguszowice rozpoczął się etap miejski Otwartego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Obecni byli na nim: Prezes Zarządu Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej druh Józef Sorychta, Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych Miasta Rybnika druh Marek Zniszczoł, przedstawiciel Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku mł. bryg. Wojciech Rduch oraz Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Rybnika Pan Janusz Abrachamowicz.

Na poziomie szkoły podstawowej OSP Wielopole reprezentowali: Emilia Niewelt, Anita Nowrot, Martyna Szulik i Kacper Swatowski. Na poziomie szkoły gimnazjalnej — Laura Szulik, Magda Malik i Maciej Leżoch. Z kolei na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej — Agnieszka Nowrot i Marcelin Rydzkowski. Spośród naszych zawodników najwyższą lokatę, bo 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej uzyskała Agnieszka Nowrot. Przygotowaniem młodzieży do zawodów zajął się druh Zdzisław Ledwoń.

Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że chcieliście pogłębiać swoją wiedzę z zakresu pożarnictwa.

Zdjęcia z Otwartego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Rybniku — Boguszowicach.

  • 08.04.2017r.
  • OSP Wielopole

Od negatywu do fotografii

Powrót do przeszłości. Archiwalne dokumenty naszej jednostki. Wiele zapisanych stron. A między nimi kilka zagubionych negatywów. Fotograf. Wywołanie zdjęć i wreszcie wielkie zaskoczenie. Ukryte między stronami klisze okazały się nośnikiem bardzo wartościowych fotografii, które nie były przez nas dotychczas publikowane, i o których istnieniu chyba wszyscy już zapomnieli. Otóż mowa o zdjęciach z:

1) obchodów jubileuszu 90-lecia OSP Wielopole z 1996 roku (kliknij i zobacz)

2) Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP w Rybniku — Radziejowie z 1997 roku, gdzie nasze drużyny zajęły następujące lokaty: 2 miejsce — grupa II dziewcząt; 6 miejsce — grupa II chłopców (kliknij i zobacz),

3) Rejonowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP w Rybniku — Kamieniu z 1999 roku, gdzie startowała nasza męska drużyna (kliknij i zobacz).

Odnalezione fotografie stanowią kolejny ważny element uzupełniający naszą strażacką kronikę. Serdecznie zachęcamy do ich przeglądania.

  • 03.03.2017r.
  • OSP Wielopole

Przekaż nam 1% swojego podatku dochodowego

Trwa okres rozliczeniowy. W związku z tym jak co roku gorąco zachęcamy wszystkich do przekazania 1% swojego podatku dochodowego na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole. Przekazane środki pozwolą nam na dalszy rozwój naszej jednostki. Za okazaną pomoc już teraz serdecznie Wam dziękujemy.

Nasz numer KRS: 0000116212.
Cel szczegółowy: OSP Wielopole, ul. Podleśna 21B, 44-207 Rybnik, woj. śląskie.

Ponadto podczas ostatniego walnego zebrania sprawozdawczego zostały rozdane karty zawierające wykaz osób popierających inicjatywę ustawodawczą w sprawie zmiany ustawy, dotyczącą dodatku do emerytur dla członków OSP. Termin wysłania kart mija 15 marca br. W związku z tym prosimy wszystkich o jak najszybsze dostarczenie wypełnionych kart do naszej jednostki.

  • 02.03.2017r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy, działalność społeczno-wychowawczą oraz kultywuje tradycję kronikarską. Potwierdzeniem tego jest 17 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, 9 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w grupie C kobiet, prowadzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a także wydanie publikacji książkowej Historia Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole, która ukazała się w druku jesienią 2022r.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››