Oficjalna strona OSP Wielopole 


Spotkanie opłatkowe

17 grudnia (sobota) o godzinie 16.00 w naszej jednostce odbędzie się coroczne spotkanie opłatkowe, na które serdecznie zapraszamy wszystkie druhny i druhów z OSP Wielopole, a także miłych gości.

W międzyczasie zachęcamy do odwiedzenia galerii, w której zamieściliśmy archiwalne zdjęcia z wyjazdów naszych MDP do Wapienicy w 1993 roku oraz w 1997 roku. To wspaniała pamiątka, dzięki której możemy poczuć magię minionych czasów.

  • 15.12.2016r.
  • OSP Wielopole

VIII Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników Kopalnia Soli Wieliczka 2016

10 grudnia 3-osobowa drużyna OSP Wielopole w składzie: druh Szymon Gąszczyk, druh Jarosław Cofalik i druh Tomasz Groborz wzięła udział w VIII Barbórkowym Turnieju Strażaków i Ratowników Kopalnia Soli Wieliczka 2016. Uczestnicy w pełnym stroju bojowym (strażackie ubranie specjalne, buty bojowe, hełm strażacki, rękawice przeciwpożarowe, aparat ochrony dróg oddechowych z podłączoną maską, latarka), mieli do pokonania 650 drewnianych stopni i 90 podestów (110 metrów różnicy poziomów) usytuowanych w szybie M. Daniłowicza. W zawodach wzięło udział łącznie 87 drużyn, w tym 51 męskich drużyn OSP. Nasi druhowie w klasyfikacji ogólnej zajęli 52 miejsce, natomiast wśród Ochotniczych Straży Pożarnych osiągnęli 23 rezultat.

Zawody były bardzo wyczerpujące i wymagały doskonałego przygotowania fizycznego. Dlatego tym bardziej gratulujemy naszym strażakom wytrwałości oraz osiągniętego wyniku!

Zdjęcia z zawodów są już dostępne w naszej internetowej galerii zdjęć.

  • 12.12.2016r.
  • OSP Wielopole

Wyjazd do Kotliny Kłodzkiej i okolic oraz do Parku Wodnego w Żorach

W dniach 10-11 września br. OSP Wielopole zorganizowała dwudniową wycieczkę w rejon Kotliny Kłodzkiej oraz okolic, w czasie której nasi druhowie i druhny wraz ze swoimi bliskimi odwiedzili Twierdzę Kłodzko, Duszniki-Zdrój, Szczeliniec Wielki oraz Kopalnię Złota w Złotym Stoku.

Nieco później, bo 26 listopada odbył się wyjazd skierowany przede wszystkim do członków naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej do Parku Wodnego w Żorach.

Oba wydarzenia dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń oraz niezapomnianych chwil.

Zdjęcia z wycieczek są już dostępne w naszej internetowej galerii zdjęć.

  • 06.12.2016r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy, działalność społeczno-wychowawczą oraz kultywuje tradycję kronikarską. Potwierdzeniem tego jest 17 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, 9 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w grupie C kobiet, prowadzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a także wydanie publikacji książkowej Historia Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole, która ukazała się w druku jesienią 2022r.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››