Oficjalna strona OSP Wielopole 


Zimowe zawody w Szczawnicy

To już dziś! Trzymajmy kciuki za nasze drużyny biorące udział w V Ogólnopolskich Mistrzostwach Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie na stoku Areny Narciarskiej Jaworki-Homole w Szczawnicy! Wkrótce na naszej stronie pojawią się szczegółowe informacje dotyczące tego wydarzenia.

  • 11.02.2017r.
  • OSP Wielopole

Walne zebranie sprawozdawcze

Informujemy, że w dniu 18 lutego br. (sobota) w naszej jednostce odbędzie się walne zebranie sprawozdawcze. Szczegóły dotyczące zebrania przekazane zostaną w późniejszym terminie. Mimo to, już teraz prosimy wszystkie nasze druhny i druhów o obecność.

  • 26.01.2017r.
  • OSP Wielopole

Nowa funkcjonalność na naszej stronie

Od dziś odwiedzający naszą stronę internetową mają swobodny dostęp do archiwum aktualności. Pod najnowszymi wpisami znajduje się prosty system odnośników przekierowujących do starszych informacji. Dzięki temu korzystanie z naszej strony stanie się wygodniejsze, a dostęp do wiadomości łatwiejszy. Życzymy miłego przeglądania!

  • 13.01.2017r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy, działalność społeczno-wychowawczą oraz kultywuje tradycję kronikarską. Potwierdzeniem tego jest 17 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, 9 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w grupie C kobiet, prowadzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a także wydanie publikacji książkowej Historia Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole, która ukazała się w druku jesienią 2022r.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››