Oficjalna strona OSP Wielopole 


Wielki sukces w Zawodach Sportowo-Pożarniczych Miasta Rybnika!

Wczoraj odbyły się kolejne Zawody Sportowo-Pożarnicze Miasta Rybnika. Nasze drużyny zajęły czołowe lokaty!

I tak, w grupie A mężczyzn zwyciężyła I drużyna OSP Wielopole. W tej samej grupie drugie miejsce zajęła II drużyna OSP Wielopole. W grupie C kobiet nasze Panie zajęły pierwsze miejsce. Pierwsze miejsce zajęła również nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Chłopców, która zgodnie z regulaminem zawodów startowała w składzie mieszanym (dziewczyny i chłopcy).

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników!

Zdjęcia oraz filmy z minionych zawodów są już dostępne na naszej stronie, więc zapraszamy do ich oglądania.

  • 18.09.2016r.
  • OSP Wielopole

Wycinka drzew przy ul. Podleśnej w Rybniku — Wielopolu

Dziś przy ul. Podleśnej w Rybniku — Wielopolu rozpoczęły się prace przygotowawcze związane z poszerzeniem drogi dojazdowej prowadzącej między innymi do Domu Strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole. Usunięcie najwyższych partii wyznaczonych drzew było możliwe dzięki KM PSP w Rybniku, która użyczyła nam swojego samochodu z drabiną. Zdjęcia z przeprowadzonych prac możecie zobaczyć w naszej galerii zdjęć: wycinka drzew przy ul. Podleśnej w Rybniku — Wielopolu.

  • 30.07.2016r.
  • OSP Wielopole

Zdjęcia z obchodów 110-lecia OSP Wielopole

W naszej galerii zdjęć pojawił się już materiał z minionych obchodów 110-lecia OSP Wielopole.

Przypominamy, że zdjęcia wykonała i przygotowała Bożena Burda. Koszt jednej płyty (około 200 zdjęć) wynosi 15 złotych. Dodatkowo istnieje możliwość zakupu wydrukowanego zdjęcia grupowego w formacie A4. Jego koszt to także 15 złotych.

  • 15.07.2016r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy, działalność społeczno-wychowawczą oraz kultywuje tradycję kronikarską. Potwierdzeniem tego jest 17 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, 9 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w grupie C kobiet, prowadzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a także wydanie publikacji książkowej Historia Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole, która ukazała się w druku jesienią 2022r.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››