Oficjalna strona OSP Wielopole 


Obchody 110-lecia OSP Wielopole

W dniu 28 maja br. w naszej jednostce odbędą się uroczyste obchody 110-lecia OSP Wielopole. Z tej okazji już teraz serdecznie zapraszamy na godzinę 10.00 wszystkich mieszkańców dzielnicy oraz gości.

W tym roku mija również 10-lecie istnienia naszej strony internetowej. W związku z tym prezentujemy Wam jej zupełnię nową, zaktualizowaną wersję.

Odwiedzajcie nas regularnie!

  • 27.05.2016r.
  • OSP Wielopole

Życzenia Wielkanocne

Wszystkim odwiedzającym naszą stronę, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia...

Radosnych Świąt Wielkanocnych, wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w swoje własne siły. Pogody ducha i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego, smacznego jajka zjedzonego w gronie najbliższych osób oraz mokrego śmigusa dyngusa, życzy jednostka OSP Wielopole!

  • 22.03.2016r.
  • OSP Wielopole

Mili Goście!

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 16 000 ochotniczych straży pożarnych. Wśród nich jest Ochotnicza Straż Pożarna Wielopole mająca ponad 115-letnią tradycję. Od lat tworzą ją ludzie z pasją, którzy z narażeniem swojego życia i zdrowia niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Jednak nasza jednostka nie ogranicza się w swej działalności wyłącznie do szeroko rozumianych akcji ratowniczo-gaśniczych, lecz także z wielkim zapałem angażuje się w sport pożarniczy, działalność społeczno-wychowawczą oraz kultywuje tradycję kronikarską. Potwierdzeniem tego jest 17 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w zawodach sportowo-pożarniczych w grupie A mężczyzn, 9 tytułów mistrza Rybnika zdobytych rok po roku w grupie C kobiet, prowadzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a także wydanie publikacji książkowej Historia Ochotniczej Straży Pożarnej Wielopole, która ukazała się w druku jesienią 2022r.


Mury naszej Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszają osoby w różnym wieku, o różnych profesjach i zainteresowaniach. Osoby kreatywne oraz umiejące współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. I pomimo różnorodności charakterów wciąż trzymamy się razem. Tym bardziej cieszymy się, że Wy również jesteście z nami i chętnie odwiedzacie to miejsce — naszą internetową Remizę.

Zgranie i współpraca to
połowa sukcesu...

Drugą część stanowi zaangażowanie i trening, które pozwalają nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie pożarniczym. Możesz śledzić nasze zmagania w Internecie. Możesz obserwować nas z perspektywy trybun. Ale możesz także przyłączyć się do nas, by poczuć ducha prawdziwej sportowej rywalizacji i ramię w ramię walczyć o najważniejsze trofea.

Przyłącz się do nas!››